Nova vest
Lige petice 3

29.4.2025.

8:00

Ančeloti dobio naslednika u Real Madridu

Spekulisalo se mesecima, a u ponedeljak je iz Španije stigla potvrda da će Karlo Ančeloti na kraju prvenstva napustiti klupu Real Madrida.

Autor:B92.sport

B92.sport
Ančeloti dobio naslednika u Real Madridu
DANI POZO / AFP / Profimedia

Kao da su svi već bili pripremljeni, pa i u "kraljevskom klubu", isplivalo je ime naslednika italijanskog stručnjaka. I ono je, takođe, očekivano.

Saradnik španskog portala Relevo, Mateo Moreto, izneo je informacije o Ćabiju Alonsu i njegovom dogovoru koji je postigao sa Real Madridom.

Trener Bajer Leverkuzena se i ranije pominjao kao naredni trener Real Madrida, a sada je potvrđeno da je blizu zvaničnog sporazuma sa ekipom čiji je dres nosio upravo pod vođstvom Ančelotija.

Alonso će u narednim danima obaviti sastanak sa upravom Bajera kako bi im saopštio da napušta Leverkuzen i da prelazi u Madrid, objavio je Moreto.

Ančeloti će se obavezati fudbalskoj reprezentaciji Brazila, koju će predvoditi na Svetskom prvenstvu 2026. u SAD, Kanadi i Meksiku.

Najavljeno je da neće voditi Real na Svetskom klupskom prvenstvu koje se igra od 14. juna do 13. jula u SAD.

Zbog toga uprava Reala želi što pre da "završi" Alonsa koji je u Leverkuzenu bio od oktobra 2022. godine.

Tu sezonu završio je na šestom mestu, a narednu kao šampion, zbog čega se upisao među ikone Bajera.

Takođe, te 2024. godine je kompletirao "duplu krunu", odnosno, stigao do finala Lige Evrope, koje je izgubio od Atalante (0:3).

Podeli:

Komentari 3

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Parti(zan)brejkersi

Kao pred svaki plej-of "večiti" derbi u prethodnih osam godina, ni ove nema mnogo neizvesnosti oko pitanja šampiona, ali će po prvi put Crvena zvezda titulu moći da proslavi baš protiv Partizana.

Stefan Smuđa

10:29

2 d

Aktuelno

OpenAI pravi sopstveni telefon?

Izveštaji sugerišu da OpenAI radi na razvoju svog prvog pametnog telefona, koji bi mogao da uzdrma tržište i okonča dugogodišnju dominaciju prodavnica App Store i Google Play.

B92.net, HowToGeek

7:53

1 h

Aktuelno

Počeo "tehnološki sukob veka"

Suosnivači kompanije OpenAI, američki milijarder Ilon Mask i izvršni direktor pomenute kompanije Sem Altman, pojavili su se danas na početku suđenja u Kaliforniji.

Tanjug

18:48

14 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu