Tako je Bajer još jednom ukočio u šampionskoj trrci, a Union je nastavio odličan niz rezultata - ovo je ekipi iz Berlina bio peti uzastopni meč bez poraza.
U tom nizu imaju tri pobede i sada je opstanak izvestan za ekipu čije boje brani i srpski napadač Andrej Ilić.
Rođeni Beograđanin je i ovog puta bio od starta u timu Štefena Baumgarta, uspeo je i da zatrese mrežu u prvom delu prvog poluvremena, međutim aktivirao se iz nedozvoljene pozicije na odbitak, te mu je gol opravdano poništen.
Ilić je igrao do 60. minuta.
Sa druge strane ekipa Ćavija Alonsa je podbacila, nije Bajer odigrao danas kako ume, pa će sada Bajern, ako pobedi Borusiju iz Dortmunda, imati priliku da uveća prednost na tabeli na osam bodova pred sam finiš sezone.
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF
Kuriozitet mečeva odigranih u subotu su tri pobede ostvarene u 90. minutu!
Srećni dobitinici u tim duelima bili su Frajburg, Augzburg i Sent Pauli, koji su golovima u poslednjim minutima utakmica savladali Borusiju Menhengladbah, Bohum i Kil.
Švajcarac Johan Manzambi je bio junak Frajburga u pobedi nad "koltovima" od 2:1, pogodio je u poslednjem minutu meča, Merta Komura slave u Augzburgu zbog pogotka u 90. za pobedu u Bohumu, i to sa igračem manje, dok je epitet tragičara kola poneo igrač Kila Maks Gešvil, zbog autogola datog u 90+2. minutu meča sa Sent Paulijem.
Tim autogolom gosti su slavili 2:1.
Kolo je obeležio i hrvatski napadač Andrej Kramarić sa dva gola u trijumfu Hofenhajma nad Majncom od 2:0.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Roblox, platforma sa ogromnim brojem maloletnih korisnika, godinama se suočava sa ozbiljnim problemima vezanim za bezbednost dece. Nakon niza tužbi uvode se drastične mere.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar