19:53

Atalanta pruža šampionu šansu za Evropu, Lazović asistent u porazu Verone

Fudbaleri Kaljarija i Đenoe upisali su trijumfe u 31. kolu Serije A.

Profimedia

Domaćin na Sardiniji je savladao Atalantu rezultatom 2:1 za sedmi trijumf u sezoni.

Gosti iz Bergama su poveli u 11. minutu golom Skamake, ali je Aguelo pred odlazak na pauzu izjednačio. Viola je u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Time je nastavljena loša serija Gasperinijevih momaka, koji su u prošlom kolu pobedili konkurenta za mesto koje vodi u Ligu konferencija – aktuelnog šampiona Napoli.

Napoli je sedmi sa 48 bodova, a Atalanta ima dva više. Kaljari je na 13. mestu.

U drugom meču dana Verona je poražena kod kuće protiv Đenoe rezultatom 2:1. Gol odluke je u 58. minutu postigao Gudmundson. Islanđaninu je to 12. gol u Seriji A ove sezone.

Za Veronu je do 62. minuta igrao Darko Lazović koji je bio i asistent u jedinom golu tima, dok je Stefan Mitrović igrao od 62. minuta pa do kraja.

Verona je prva iznad "crte", ali sada ima samo bod prednosti u odnosu na timove u zoni ispadanja.