19:08

Sedam golova u Bretanji – Monako održava korak u borbi za drugo mesto

Fudbaleri Bresta i Monako pobedili su u mečevima 28. kola Lige 1.

Profimedia

Dva tima su nastavili borbu za drugo mesto sa po tri osvojena boda, pa je tako tim iz Bretanje ostao prvi pratilac PSŽ-a sa bodom prednosti u odnonu na tim iz Kneževine.

Brest je slavio protiv Meca (4:3) u meču koji je trebalo da bude gotov već u 60. minutu kada je domaćin posle gola Martina Satrijana poveo 4:1.

Ipak, Mikautadze je pokazao još jednom da je kalibar i za Ligu 1 i sa nova dva gola uveo neizvesnos u završnicu, ali nije uspeo i da het-trikom obezbedi bod svom timu.

Pobedu Bresta ispratio je i Monako pobedom protiv Rena kod kuće rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Akliuš u 25. minutu meča.

U ostalim duelima, bez golova je bilo na utakmicama Remsa i Nice, odnosno Tuluza i Strazbura. Monpelje je sa 2:0 savladao Lorijen.

Kasnije tokom večeri poslednji meč 28. kola igraju Nant i Lion.