Fudbal 69

7.4.2024.

18:26

Junajted istrgao šampionsku trku iz ruku Liverpula!

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula remizirali su 2:2 u derbiju 32. kola Premijer lige na "Old Trafordu".

Sudija: Entoni Tejlor

"Redsi" su na gostovanje najvećem rivalu stigli sa imperativom pobede nakon što su u subotu trijufme upisali njihovi takmaci u trci za titulu – Arsenal i Mančester siti. "Tobdžije" su čak i preuzele vrh, gde će i ostati posle neuspeha ekipe Jirgena Klopa da obezbedi tri boda na "Teatru snova".

Sigurno je da je Liverpul želeo i da se revanšira za nedavnu eliminaciju u FA kupu, sjajno su krenuli ka tome, ali su na kraju i oni zadovoljni osvojenim bodom.

Gosti su deklasirali "crvene đavole" u prvom poluvremenu, kako je malo kome uspelo protiv Junajteda kod kuće. U prvih 45 minuta su imali čak 15 udaraca ka golu Andrea Onane, naspram nula domaćeg tima. To je prvi put od 2015. godine da Junajted nije uspeo da uputi udarac ka golu protivnika u prvom poluvremenu.

Sjajan tempo je od prvog minuta viđen u najvećem engleskom derbiju, a u drugom minutu se već zatresla mreža. Bruno Fernandeš je pronašao Alehandra Garnača koji jeste postigao gol, ali je pre toga malo požurio i našao se u ofsajdu.

Liverpul je bio taj koji je prvi poveo u 23. minutu. Posle kornera najviši u skoku je bio Darvin Nunjes, koji je glavom spustio loptu ka usamljenom Luisu Dijasu. Kolumbijac je ostao usamljen na petercu protivnika i volej udarcem u padu savladao nemoćog Onanu.

Sofascore

Tim iz Mersisajda jeste stvorio veliki broj šansi do kraja poluvremena, ali ono što je najbitnije nije se menjalo – stanje na semaforu.

I u nastavku je Liverpul prvi zapretio, Nunjes karakteristično njemu nije bio koncentrisan i propustio je 25. veliku šansu ove sezone. Zbog tog, više nego drugih promašaja, kazna je uskoro stigla.

Džerel Kvansa je bio neoprezan i na polovini terena poslao loptu pravo u noge Fernandeša. Portugalac je podigao glavu, video da je Kaomin Keler daleko od gola i iz polukruga šutirao i postigao spektakularan pogodak.

Već u 67. minutu bilo je 2:1. Kobi Meino je izazvao erupciju domaćih navijača postigavši prvi gol pred njima. I to u kakvom trenutku za 18- godišnjaka.

Engleski reprezentativac se sjajno okrenuo i pored Kertisa Džonsa šutirao u suprotni gornji ugao. Tako je postao najmlađi igrač u istoriji Junajteda koji je postigao gol protiv Liverpula.

Asistent kod tog gola Aron Van Bisaka je potom bio u neku ruku i tragičar, s obzirom na to da je u finišu regularnog dela skrivio penal nad Harvijem Eliotom.

Loptu je na "belu tačku" stavio Mohamed Salah i postigao svoj 17. gol u ligi ove sezone, za deobu drugog mesta liste strelaca sa Olijem Votkinsom. Ujedno i šesti na "Old Trafordu", što je najbolji učinak jednog igrača Liverpula u međusobnim duelima (do sada delio prvo mesto sa Stivenom Džerardom).

Liverpul se posle ovog remija više ne pita u šampionskoj trci, čak i da ostvari sve trijumfe do kraja sezone. Arsenal ima isto bodova, ali su prvi na konto bolje gol razlike. Siti je na bod zaostatka.

Liverpul u narednom kolu dočekuje Kristal Palas, dok će Junajted u goste Bornmutu.

Nedelja

Mančester Junajted - Liverpul 2:2 (0:1)
18.30: Šefild Junajted - Čelsi
19.00: Totenhem - Notingem Forest

Subota
Kristal Palas - Mančester Siti 2:4 (1:1)

90+4‘ Ogroman promašaj Dijasa

Jedna od poslednjih prilika za Liverpul.

Roberton je glavom odigrao na ivicu peterca, a Dijas šalje iz te pozicije loptu preko gola.

18:15

90‘ Igraće se još sedam minuta

Junajted se grčevito brani.

18:12

84‘ Goooool! (2:2)

Siguran Salah iz jedanaesterca.

Onana odlazi u potpuno drugu stranu za 17. gol Egipćanina ove sezone u Premijer ligi.

18:08

82‘ Penal za Liverpul

Neoprezan je bio Van Bisaka.

Eliot je odigrao dupli pas sa Salahom, sklonio loptu i potom je srušen.

Entoni Tejlor nije imao sumnju.

18:03

79‘ Veliki promašaj Salaha

Opsada gola Onane, ali rezultat ostaje 2:1.

Šutirao je Dijas, Kamerunac jedva odbranio i odbio loptu ispred sebe do koje je stigao Egipćanin.

Salah je šutirao desnom nogom, ali za ovakav promašaj neposredno ispred gola nema opravdanja.

18:01

Najmlađi strelac u istoriji Junajteda protiv Liverpula u Premijer ligi

17:57

69‘ Odmah reaguje Klop

Dvostruka izmena.

Izlaze Nunjes i Endo, a ulaze Eliot i Gakpo.

17:56

67‘ Goooooool! (2:1)

Kobi Meino donosi Junajtedu preokret!

Prvi gol talentovanog fudbalera na "Old Trafordu" i to kakav. Sjajno se okrenuo i šutirao u gornji suprotni ugao.

Momenat koji će 18-godišnjak pamtiti.

17:50

64‘ Rašford ne može da nastavi

Povreda fudbalera Mančestera koji je zatražio izmenu.

Umesto njega na terenu Antoni.

Kod Liverpula dvostruka izmena. Džons i Gomez u igri umesto Soboslaja i Bredlija.

17:42

55‘ Šta uradi Nunjes...

Upropašćena kontra Liverpula...

Darvin propušta i 25. veliku šansu ove sezone.

Trebalo je samo da vrati loptu na peterac gde je čekao Soboslaj, ali on Mađara nije ni video.

17:41

54‘ Keler čuva Liverpul

Centaršut Rašforda mogao je da napravi mnogo problema.

Do lopte je umalo stigao Kazemiro, a irski čuvar mreže je bio opretan.

Junajted na krilima gola pravi problem Liverpulu.

17:40

50‘ Goool! (1:1)

Niotkuda Junajted stiže do izjednačenja. Strelac je Bruno Fernandeš, njegov 50. gol u Premijer ligi.

Velika greška Kvanse koji je na polovini terena poslao loptu pravo u noge Portugalcu. Video je Bruno da je Keler daleko od gola i odmah je šutirao.

Lopta je ušla tik uz stativu. Iz prvog šuta Junajteda na meču.

17:33

48‘ Prva pretnja Liverpula

Nastavilo se po starom.

Ponovo po levoj strani muče Nunjes i Robertson protivničku odbranu. Pokušao je levi bek da pronađe Salaha na drugoj stativi, ali nije uspeo.

Lopta se odbila do Nunjesa koji je naleteo na nju i svom snagom šutirao, ali je pogodio protivničkog igrača.

17:19

46‘ Počelo je drugo poluvreme

Soboslaj kreće sa centra.

17:18

Poluvreme – 0:1

Ostaje nejasno kako rezultat nije ubedljiviji u korist Liverpula posle prvih 45 minuta.

Čak 15 pokušaja ka golu Onane, a nula ka golu Kelera.

17:14

45‘ Igraće se još dva minuta

Na uvodu u nadoknadu sjajna akcija i dupli pas Robertsona i Nunjesa koju je pokvarila ofsajd pozicija Urugvajca.

17:08

43‘ Junajted se kocka

Neoprezan je bio Markus Rašford koji je dozvolio da ga Konor Bredli lako izgura i oduzme loptu u opasnoj zoni.

Desni bek gostiju je probio u protivnički šesnaesterac i poslao loptu ka Darvinu koji je propušta kroz noge.

Lopta je stigla do Dijasa, ali je njegov udarac izblokirao Dalo za novi korner.

17:07

Detalj iz 23. minuta koji pravi razliku između dva tima

17:06

37‘ Ovi promašaji bi mogli da dođu do naplatu

Sada već previše propuštenih šansi gostiju, a poslednji u nizu promašuje Salah.

Previše prostora za Robertsona po levoj strani, što je Škotlanđanin iskoristio i proigrao saigrača.

Ipak, Salah šalje loptu visoko iznad prečke.

Odnos u šutevima – 0:13

17:05

35‘ Sada i Nunjes preti

Već smo prešli u dvocifren broj pokušaja Liverpula, dok Junajted čeka prvi.

Sada se Nunjes namestio na ivici šesnaesterca i šutirao tik iznad prečke u suprotan ugao.

Onana je dirao loptu, ali nema kornera.

16:59

33‘ Novi pokušaj Liverpula

Igru "redsa" u tranziciji će jednoga dana izučavati.

Za nekoliko sekundi su se stvorili ispred gola Onane, ali sve je uprskao Luis Dijas.

Kolumbijac je video da se Salah ubacuje na drugoj strani, ali mu je poslao loptu iza leđa.

Egipćanin je pokušao da šutne, ali je izborio samo korner.

16:58

16:58

28‘ Preti Junajted

Za sada najopasnija situacija ispred gola Kelera, ali Junajted i dalje bez šuta ka njemu.

Kazemiro se sjajno pozicionirao i posle prekida odigrao glavom loptu paralelno sa gol-linijom irskog čuvara mreže.

Lopta je slobodno iša po petercu, ali niko nije uspeo da je stigne.

16:50

23‘ Goooool! (0:1)

Strelac je Luis Dijas.

Najviši u skoku je bio Darvin Nunjes koji je glavom prosledio loptu ka Kolumbijcu, a ovaj se sjajno snašao i zatresao mrežu protivnika.

Osmi gol Dijasa na osmu asistenciju Nunjesa za povratak na čelo tabele Premijer lige.

16:47

18‘ Soboslaj glavni akter derbija za sada

Svuda je Mađar, ali se propisno ispromašivao za nepunih 20. minuta.

Sjajno se ubacio Robertson po levoj strani i pronašao Soboslaja.

Vezista Liverpula je šutirao iz prve i središta šesnaesterca, ali nije najbolje zahvatio loptu.

16:38

15‘ Liverpul za sada bolji

Junajted jeste jedina ekipa koja je zatresla mrežu, ali taj gol je poništen, a "crveni đavoli" nisu uspeli da zabeleže niti jedan udarac ka golu Kelera.

"Redsi" imaju više loptu u nogama i već tri puta su oprobali udarac ka golu Onane.

Prilika iz trećeg minuta za Soboslaja i dalje najveća pretnja.

16:36

16:35

7‘ Problem za Liverpul

Prvi žuti karton na meču.

Dobija ga defanzivac Liverpula Konor Bredli zbog starta nad Markusom Rašfordom.

Moraće reprezentativac Severne Irske da bude veoma oprezan u nastavku.

16:33

3‘ Velika šansa i na drugoj strani

Sjajan tempo od prvog minuta, lako je već sada moglo biti 1:1 na semaforu.

Salah je proigrao Soboslaja koji je imao vremena da se namesti. Onana je izašao i skratio mu ugao, a potom jednom rukom uspeo da odbrani njegov pokušaj.

Kamerunac čuva Junajted, a minimalni ofsajd Liverpul.

16:32

2‘ Junajtedu poništen gol

Početak na "Old Trafordu" itekako obećava.

Proigrao je Bruno Fernandeš mladog Alehandra Garnača, a ovaj zaobišao protivničkog golmana i postigao gol.

Ipak, zakasnio je Portugalac sa pasom, te je njegov saigrač bio u ofsajdu.

16:30

1‘ Krećemo

Početni udarac su izveli fudbaleri Junajteda.