Tim Pepa Gvardiole je pitanje pobednika rešio u prvih pola sata susreta.
Džek Griliš je već u drugom minute doneo prednost, posle asistencije Savinja, da bi u 29. Omar Marmuš iskroistio lošu reakciju Madsa Hermansena i tako duplirao vođstvo.
"Građani" su dominirali tokom čitave utakmice, dozvolivši “lisicama” tek jedan jedini šut ka golu.
Žeremi Doku i Savinjo su već do pauze mogli da povise prednost, ali jer Hermansen izdržao i do kraja meča više nije vadio loptu iz mreže.
Siti nastavlja borbu za Ligu šampiona, četvrti je sa 51 bodom, dok je Lester pretposlednji sa samo 17 poena i sva je prilika da će se preseliti u Čempionšip.
Tanjug/John Walton/PA via AP
Aston Vila je ostvarila važnu pobedu na gostovanju kod Brajtona, kojeg je i preskočila na tabeli i sada je sedma – 3:0.
Markus Rašford je u 51. minutu postigao prvi premijerligaški gol za birmingemski tim, dok je Marko Asensio u 78. duplirao vođstvo. U 10. minutu nadoknade Donjel Malen je postavio konačan rezultat.
Njukasl je na svom terenu savladao Brentford (2:1) i sada je peti sa 50 bodova. Brentford je 11. sa 41 poenom.
Aleksander Isak je doneo vođstvo "svrakama" u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Brajan Mbeumo je izjednačio iz penala u 66, da bi junak Njukasla bio Sandro Tonali, strelac pogotka u 74. minutu.
Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP
Bitnu pobedu na strani ostvario je Ipsvič, koji je bio bolji od Bornmuta rezultatom 2:1.
Nejtan Broudhed je pogodio u 34, a Lijam Delap u 60. minutu. Sedam minuta kasnije Evanilson je postigao jedini pogodak za domaće.
Ipsvič je i dalje 18. sa 20 bodova, devet manje od mirne zone. Bornmut je 10. sa 44 poena.
Jedini remi odigrali su Sautempton i Kristal Palas (1:1). Pol Onuaču je doneo vođstvo domaćima u 20, dok je bod londonskom timu obezbedio Mateus Franka u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.
Sautempton je zakucan za dno sa samo 10 bodova, dok je Palas 12. sa 40 bodova.
Janik Siner odbranio je titulu na Vimbldonu, pošto je u velikom finalu savladao Aleksandra Zvereva rezultatom 6:7, 7:6, 6:3, 6:4 i stigao do pete Grend slem titule u karijeri.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Volkswagen grupa najavila je da će se ubuduće fokusirati na one segmente tržišta koji donose najveći profit, kao i da će značajno smanjiti broj modela u svojoj ponudi.
Mercedes-AMG iskoristio je ovogodišnji Festival brzine u Gudvudu kako bi predstavio novi CLA 45 4MATIC+, koji stiže u verzijama limuzine i Shooting Brake.
Apple je podneo tužbu protiv OpenAI-ja, tvrdeći da je više od 400 bivših zaposlenih pokralo poverljive fajlove i delove neobjavljenih uređaja. Uprkos sukobu oko hardvera, saradnja na Apple Intelligence sistemu se nastavlja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar