"Ovo nije trka za titulu, ovo je Liverpulova parada"
Fudbaleri Liverpula su šampioni Premijer lige, samo im to još niko nije rekao. Ovako se, ukratko, može sumirati dosadašnji tok sezone u engleskoj eliti.
Deset kola pre kraja ekipa Arnea Slota ima 13 bodova više od Arsenala, 19 više od trećeplasiranog Notingem Foresta, 20 od aktuelnog prvala Mančester sitija...
Na to ne navodi samo neverovatna forma "redsa" i rezultati, ni raspored do kraja sezone, već potpuni nedostatak prave konkurencije. Arsenal se gotovo predao, kadrovski uništen (povrede Havrca, Hesusa, Sake), Siti igra najgoru sezonu pod Gvardiolom.
Ostali nisu ni vredni pomena u kontekstu šampionske trke.
"Ovo više nije šampionska trka, ovo je Liverpulova parada", poentirao je Geri Lineker u danu kada je njegov klub pobedio Njukasl 2:0 u još jednoj dominantnoj partiji.
O moći Slotovog tima možda najbolje govori podatak da nijedan tim u ovoj fazi sezone nije imao ovoliku bodovnu prednost naspram drugoplasirnaog, računajući sezonu 1888-89!
Tanjug/AP Photo/Jon Super
Liverpul je izgubio samo jednom ove sezone - bio je to poraz na "Enfildu" od Notingem Foresta.
"I dalje je pred nama dug put, još ima da se igra deset utakmica. U martu igramo samo jednu utakmicu u Premijer ligi - tako da ne gledamo na duge staze. Igrači sada imaju koji dan odmora i onda ćemo se fokusirati na Ligu šampiona i dvomeč sa Pari Sen Žermenom, više nego što se fokusiramo na tabelu Premijer lige", rekao je Slot.
Nesumnjiva je snaga "redsa" ove sezone, ali tu je gde jeste i toliko je udaljen od rivala i zbog kolapsa Arsenala i Sitija koji iz nedelje u nedelju "rade u korist" lidera, toliko da Liverpul ne mora ni da se pomuči da dođe do trofeja.
"Svi drugi otpadaju i pomažu Liverpulu", konstatuje pravo stanje stavri nekadašnji vezni igrač "redsa" Stiv Mekmanaman.
Zanimljivo je da je do sada jedini tim sa 13 bodova viška u šampionskoj trci koji nije osvojio titulu bio Arsenal - u sezoni 1997/98.
Te godine Junajted je bio prvi.
Liverpul bi već u aprilu mogao da se još više odmakne od rivala, čak i da overi titulu, budući da ima niz, na papiru, lakih izazova poput Sautemptona, Evertona, fulama, Vest Hema, Lestera i Totenhema.
Ime Markinjosa poslednjih dana često se dovodi u vezu sa Crvenom zvezdom, ali sa Marakane stiže poruka koja demantuje spekulacije o dolasku brazilskog ofanzivca.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Trener Liverpula Arne Slot osvrnuo se na kritike koje poslednjih nedelja stižu sa tribina i iz javnosti, nakon što su pojedini navijači igru "crvenih" okarakterisali kao dosadnu.
Ime Markinjosa poslednjih dana često se dovodi u vezu sa Crvenom zvezdom, ali sa Marakane stiže poruka koja demantuje spekulacije o dolasku brazilskog ofanzivca.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar