Vlahović je iskoristio nepažnju Jerija Mine, pretrčao ga je, potom i zaobišao golmana, a onda loptu sproveo u gol.
Dušan Vlahović dobio je nagradu za igrača utakmice.
Srpski napadač je po prvi put u godini startovao meč u Seriji A, a na terenu je proveo svih 90 minuta.
Juve je do velike pauze imao još nekoliko šansi da duplira vođstvo, ali je domaćin izdržao.
U nastavku je Kaljari pokušavao da stigne do izjednačenja, ali je samo jedan šut išao u okvir gola Mikelea di Gregorija.
Vlahović je u centru pažnje bio i u 78. minutu, kada je istrčao pred Kaprilea, Sebastijano Luperto ga je odgurnuo sa dve ruke sa leđa, omeo ga je, ali sudija je odmahnuo rukom, s tim ni da VAR soba nije reagovala.
Bio je Dušan blizu pogotka i u nadoknadi posle dodavanja Randala Kolo Muanija, ali su defanzivci Kaljarija nekako otklonili opasnost.
Juve je sačuvao tri boda, upisao je četvrti uzastopni trijumf i sada je četvrti na tabeli sa 49 bodova.
Kaljari je nastavio sa promenjljivim partijama, 15. je sa 25 osvojenih poena.
Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je da će od svake prodate karte za utakmicu protiv Vojvodine izdvojiti po 100 dinara i donirati ih Dečjem selu "Dr Milorad Pavlović".
Trener Železničara Radomir Koković izneo je očekivanja pred utakmicu 18. kola Superlige Srbije, koju njegov tim igra protiv Napretka u Kruševcu u nedelju od 13 sati.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar