Fudbal 0

2.4.2024.

23:10

Remi u londonskom derbiju – Vest Hem i Totenhem podelili bodove

Fudbaleri Totenhema su remizirali sa Vest Hemom u gostima u derbiju Londona, u okviru 31. kola Premijer lige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/DAVID CLIFF

Totenhem je ostao na petom mestu engleskog šampionata sa 57 bodova, dok je Vest Hem sedmi sa 45.

Oba gola viđena su u pvom poluvremenu. Gosti su poveli pogotkom Brenana Džonsona u petom minutu na asistenciju Tima Vernera.

Ipak, veoma brzo je Vest Hem došao do izjednačenja. U strelce se upisao Kurt Zuma na dodavanje Džeroda Bouvena u 19. minutu – 1:1.

Totenhem je bio bolji rival u nastavku meča, a najbolju šansu je imao Destini Udogi u četvrtom minutu nadoknade, ali je njegov udarac odbranio golman domaće ekipe.

"Spursi" u nastavku takmičenja dočekuju Notingem Forest, dok Vest Hem gostuje Vulvsima.

Nešto ranije Bornmut je savladao Kristal Palas pogotkom Džastina Klajverta u 79. minutu.

Barnli i Vulvsi su takođe podelili bodove, pogodak za domaću ekipu je postigao Jakob Brun Larsen u 37. minutu, a izjednačio je Rajan Ejt Nuri u trećem minutu nadoknade prvog dela igre.