Fudbal 0

2.4.2024.

22:35

Everton šokirao Njukasl u finišu, Lukićev Fulam se "izgubio" u šumi

Fudbaleri Njukasla i Evertona podelili su bodove rezultatom 1:1 (1:0), dok je Notingem Forest nadigrao Fulam sa 3:1 (2:0) u mečevima 31. kola engleske Premijer lige.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

"Svrake" su povele golom Aleksandera Isaka, kada je Šveđanin prošao kroz odbranu rivala kao "kroz sir".

Delovalo je da će povredama ophrvani Njukasl ipak opravdati ulogu favorita, ali je "hladan tuš" na "Sent Džejms parku" doneo penal u 86. minutu.

Izveo ga je Dominik Kalvert-Luin i rutinski pogodio za veliki kao kuća bod "karamela" na ovom teškom gostovanju.

Njukasl ostaje daleko od Evrope na 8. mestu i sa 44 boda, dok se Everton grčevito bori za opstanak i sada ima 26 osvojenih bodova.

Baš u borbi za preživljavanje, Notingem Forest je upisao veliku pobedu nad nezainteresovanim Fulamom.

Već smo pisali da je Saša Lukić bio izveden iz igre već posle pola sata igre, a tada su "šumari" vodili sa 2:0 golovima Hadson-Odoija i Vuda.

Do odlaska na odmor, bilo je 3:0 jer je pogodio i Gibs-Vajt.

Utešni gol za Fulam u 49. minutu dao je Adarabiojo i to je bilo sve u ovom meču.

Notingem je na 17. mestu sa 25 bodova, dok je na 13. poziciji sa 39.