Gvardiola pronašao zamenu za De Brujnea – košta 140 miliona VIDEO
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola izabrao je igrača kog želi kao naslednika Kevina de Brujnea u timu "građana".
Izvor: Klix.ba
EPA-EFE/FABIAN STRAUCH
Kako prenose belgijski mediji, Gvardiolin izbor je najtraženiji vezista Evrope, plejmejker Bajera iz Leverkuzena Florijan Virc.
Virc je ove sezone postigao 15 golova uz 12 asistencija, a već godinama je jedan od najboljih ofanzivnih vezista sveta.
Prošle sezone je predvodio Bajer do titule u Bundesligi i finala Lige Evrope sa 18 golova i 20 asistencija.
Još od prošle sezone se spekuliše da bi karijeru trebalo da nastavi u Real Madridu, gde ga navodno vide kao naslednika penzionisanog Tonija Krosa.
Zainteresovana je i Barselona, u priči u vezi sa najboljim igračima Bundeslige je uvek i minhenski Bajern, međutim, Virc je u međuvremenu produžio ugovor sa Bajerom do juna 2027.
Portal Transfermarkt procenjuje njegovu tržišnu vrednost na 140 miliona evra, mada se spekuliše da bi ga Bajern prodao za 100-110 miliona.
S obzirom na rezultate Sitija ove sezone (16 bodova manje od lidera Premijer liga Liverpula), a posebno nakon prošlonedeljnog poraza od Real Madrida u prvom meču plej-ofa Lige šampiona na svom terenu, jasno je da je pred Sitijem veliki "remont".
"Građani" su već ove zime doveli Vitora Reisa, Abdukodira Husanova i Omara Marmuša.
Međutim, glavna pojačanja očekuju se tek na leto, a pre svega će prioritet biti naslednik De Brujnea, godinama ključnog igrača Sitija koga su već stigle godine (34), a i ističe mu ugovor predstojećeg leta.
Gvardiola kao idealnu zamenu za njega vidi upravo Virca, a navodno su već kontaktirali njegove predstavnike.
Iskusni srpski novinar Milan Bošković prisetio se polufinala Vimbldona između Novaka Đokovića i Žo-Vilfrida Conge iz 2011. godine, gostujući u Reketiranje podkastu.
Predsednik FK Vojvodina Dragoljub Zbiljić govorio je za Prvu TV o privatizaciji fudbalskih klubova u Srbiji kao jednom od narednih koraka u našoj zemlji.
Prva teniserka sveta Arina Sabalenka nastavila je siguran put na turniru u Indijan Velsu, pošto je u četvrtfinalu savladala kanadsku igračicu Viktoriju Mboko rezultatom 7:6(7:0), 6:4 i izborila plasman među četiri najbolje.
Vezista Bajer Leverkuzena Florijan Virc demantovao je navode nemačkih medija da je u okviru razgovora o mogućem transferu u Liverpul tražio dres sa brojem 10.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Jedan od glavnih razloga dolaska Pokuševskog u Partizan je Željko Obradović. Legendarni trener je u međuvremenu napustio Humsku. "Mislim da on nije zaslužio onako da ode kao veličina, kao čovek, kao trener", rekao je Aleksej.
Dešavanja u Fudbalskom klubu Partizan prethodnih meseci dosegla su granice bizarnosti, jer odluke koje se donose, nije preterivanje, nadmašuju i haos koji je za sobom ostavila prethodna uprava.
Najveće promene očekuju se u enterijeru, gde će luksuzna limuzina dobiti potpuno novi kokpit inspirisan modelom BMW iX3, sa modernim digitalnim rešenjima i naprednom tehnologijom.
Iran je na listu potencijalnih meta stavio kancelarije i imovinu velikih američkih tehnoloških kompanija koje posluju u regionu, preneli su iranski državni mediji.
Google je nedavno najavio uvođenje novih funkcija za produktivnost zasnovanih na veštačkoj inteligenciji unutar svojih aplikacija, koje će od sada koristiti Gemini za određene zadatke.
Novi Android telefoni i drugi slični uređaji uskoro će dobiti značajno ubrzanje performansi. Google je objavio detaljno objašnjenje kako će se to postići.
Komentari 17
Pogledaj komentare Pošalji komentar