Ren je na ovo čekao godinu dana, a Avr još od 1951.
Ren je nastavio sjajan start pod vođstvom novog trenera Habiba Bejea ostvarivši drugu uzastopnu pobedu trijumfom nad Sent Etjenom 2:0 u 21. kolu Lige 1. U drugoj utakmici Avr je došao do istorijskog podviga nad Lilom – 2:1.
Arno Kalimuendo doveo je goste u vođstvo već u 15. minutu nakon asistencije Lorenca Asinjona, dok je konačan rezultat postavio Mahamadu Nagida pred sam kraj meča.
Domaćin nije imao nijedan šut u okvir gola u prvom poluvremenu, dok je Ren propustio tek nekoliko prilika da ranije reši pitanje pobednika.
Ovim trijumfom Ren beleži prvi niz od dve pobede u ligi posle godinu dana.
Sent Etjen ostaje u zoni ispadanja, tri boda daleko od sigurne zone.
S druge strane, Avr je oživeo nade za opstanak u Ligi 1, ostvarivši istorijsku pobedu nad Lilom od 2:1 – prvu na gostovanju ovom rivalu još od 1951. godine.
Ahmed Hasan doveo je goste u vođstvo pred kraj prvog poluvremena, dok je Sumare u 56. minutu duplirao prednost. Lil je imao priliku da se vrati u meč, ali je Haraldsonov gol poništen nakon VAR provere.
Čuba Akpom je u 97. minutu postigao "počasni" pogodak, ali prekasno da bi sprečio poraz domaćina.
Avr sada zaostaje tri boda za sigurnom zonom, dok je Lil ovim porazom ugrozio svoje šanse za plasman u Ligu šampiona.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Suspendovala je Budućnost Lazara Savovića jer nije hteo da potpiše novi ugovor, gde bi se promenila klauzula, a mladom vezisti se smeši odlazak u januaru.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Roblox, platforma sa ogromnim brojem maloletnih korisnika, godinama se suočava sa ozbiljnim problemima vezanim za bezbednost dece. Nakon niza tužbi uvode se drastične mere.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar