Nova vest
Fudbal 3

16.1.2025.

12:45

Kanga stiže u Dinamo iz Zagreba

Fudbalski klub Dinamo iz Zagreba je našao centarfora za nastavak sezone, a radi se o Vilfridu Kangi (26) iz Obale Slonovače.

Autor: B92.sport

B92.sport
Kanga stiže u Dinamo iz Zagreba
Profimedia

Pročitajte sve o Ligi šampiona i pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

Reč je o napadaču Herte koji je na pozajmici u Kardifu. Sada bi trebao da potpiše trogodišnji ugovor sa Dinamom.

Njegova vrednost po "transfermarktu" je oko 3,5 miliona evra, klasičan je napadač, visok 189cm, a opisuju ga ko snažnog i brzog.

Čitav posao će koštati Dinamo oko tri miliona evra, budući da je Izvršni odbor kluba dao zeleno svetlo za njegov dolazak, prenosi "sportske.jutarnji.hr".

Navodno je Dinamo hteo da dovede Kangu na pozajmicu, ali napadač je želo kompletan transfer.

Njemu u Kardifu nije išlo u jesenjem delu sezone. Odigrao je 15 utakmica, ali samo u početku je bio u startnoj postavi, da bi posle toga dobijao malu minutažu.

Tokom karijere, pored Kardifa i Herte, nastupao je  za Jang Bojs, Standard, Anže, Kajzerispor, a ponikao je u Omladinskoj školi Pari Sen Žermena.

Podeli:

Komentari 3

Podeli:

NBA

Jesi siguran Šek?

Šekil O‘Nil, legendarni NBA košarkaš, izjavio je (pre dva dana) da je Dalas bolje prošao u trejdu između Maveriksa i Los Anđeles Lejkersa.

B92.sport

16:53

11 min

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu