Incident se dogodio po završetku utakmice, a inicirali su ga Mađari, kojima su se pridružile bosanskohercegovačke "kolege".
Nakon poziva na ubijanje Srba jedni drugima su skandirali "Hungaria, Hungaria" i "Bosna, Bosna".
Poruka "navijačima": Prestanite da nas sramotite!
"Sramotne istupe zadržite za svoja četiri zida i tamo zazivajte za ubijanje ovih ili onih koji čine vašu odnosno našu zemlju. Nemojte da se ostali crvene zbog vaših postupaka. Prestanite da nas sramotite!", poručuju kolege iz "Dnevnog avaza".
Zbog ovog sramotnog događaja stižu osude na račun obe grupe.
"Brojni građani Bosne i Hercegovine, i navijači naše selekcije i oni koji ne prate fudbal, osudili su Mađare, a posebno navijače s obeležjima naše države koji su im se pridružili.
Za grupu navijače koji nose zastave BiH, i one Republike BiH i dejtonske, očito ništa ne znače reči nezvanične himne 'Od mora do Save, od Drine do Une' niti shvataju srž Bosne i Hercegovine, vrednost multietničnosti i bogatstvo različitosti", piše portal "Klix".
"Dok nas političari svakodnevno zavađaju i podižu tenzije, vraćaju u prošlost, iskrivljuju istinu i bogate se na matrici nacionalizma, sport bi barem trebalo da bude mesto gde politika nije dobrodošla i gde se ujedinjuju svi koji vole svoju državu".
O ovom bh. problemu nedavno je govorio štoper reprezentacije BiH Nikola Katić, komentarišući ruke na srcima svih fudbalera tokom intoniranja himne protiv Nemačke.
Osuda i na portalu "Radio Sarajevo"
"Žalosno je što je mali broj navijača sebi dozvolio da se pošalje ovakva slika iz BiH, nakon izuzetne podrške koja je viđena kroz svih 90 minuta utakmice. Nije poznat razlog ovog sramotnog ponašanja navijača".
"Apsurdno je da se u 2024. godini još uvek ljudi dele u ovoj državi. Svi smo tu da doprinesemo boljitku ove reprezentacije i države, nebitno odakle dolazimo, ko smo, šta smo, koje smo veroispovesti. Mislim da bi dobro bilo da se konačno prestane s tim podelama", rekao je Katić.
"Daću primer Jablanice, tih dana niko ništa nije pitao, ko je odakle, svi su pomagali. Nisam deo ratne priče niti sam vezan za to, malo mi smeta što se ponavlja, što se deli ko je stavio ruku na srce, ko nije. Da li je Hrvat, Bošnjak, katolik, pravoslavac. Nebitno. Mislim da smo tu s jednim ciljem, sa istom voljom, željom, ljubavlju. Samo tako možemo stvoriti kult reprezentacije i doći do nivoa do koje vi želite da dođemo, do koje mi želimo da dođemo", dodao je rekao je momak rodom iz Ljubuškog koji kao i većina hercegovačkih Hrvata ima i hrvatsko državljanstvo.
Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 povukla se sa Mediteranskih igara u Tarnatu. Srpska selekcija trebalo je da u subotu odigra meč protiv ekipe Košarkaškog saveza tzv. Kosova.
"Sasvim je prirodno da momci iz celog sveta zauzmu pozicije najboljih igrača u ligi, ali pravo pitanje trebalo bi da bude: na koga su oni bili pod uticajem", ističe Kevin Durent.
Košarkaši Olimpijakosa pobedom su počeli pripreme za novu sezonu, pošto su u prijateljskom meču savladali Promiteas sa 77:63 u utakmici koja je trajala tri četvrtine.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva posle pobede nad reprezentacijom Hrvatske rezultatom 3:1 u setovima.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Hetafea pred punim tribinama u Humskoj rezultatom 2:1 (0:0) u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije, ali to nije bilo dovoljno za plasman u ovo evropsko takmičenje.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Marko Perović nije štedeo crveno-bele posle šokantne eliminacije od Viktorije Plzen i poraza od 5:1 nakon produžetaka u revanšu.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Mahmić naredne nedelje trebalo bi da potpiše ugovor sa turskim superligašem Čorumom, u transferu vrednom pet miliona evra.
UEFA je saopštila da je novčano kaznila Hajduk sa ukupno 56.000 evra zbog ispada navijača splitskog kluba na prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije protiv poljskog Rakova.
Partizan je u revanšu imao energiju, publiku, prilike, momentum i rezultat koji je dugo držao živim nadu da je veliki preokret moguć. Ali evropski fudbal ima ružnu osobinu – pamti samo ono što si uradio, a ne ono što si mogao
Automobili koji su nekada bili svakodnevica danas postaju kolekcionarski primerci. Podaci pokazuju da mlađe generacije sve češće u kolekciji imaju modele kao što su Corolla i Civic, ali i druge "obične" automobile.
Italija je razmatrala zabranu vožnje auto-putem za vozače starije od 85 godina, kao i ograničenje kretanja i nultu toleranciju na alkohol. Plan je u međuvremenu povučen.
Irski zakon star gotovo 400 godina otežava evropskim potrošačima da kolektivno tuže velike tehnološke kompanije i traže odštetu zbog kršenja svojih prava, upozoravaju eksperti.
Komentari 29
Pogledaj komentare Pošalji komentar