Crna Gora je poslednjih godina postala sinonim za skandale i nameštaljke u fudbalu

Izvor: Index

Profimedia

Ali ono što su uradili fudbaleri Budve i Zete prevazilazi i reputaciju skandaloznog.

U baražu za plasman u drugu ligu Crne Gore igrali su Ibar, Budva i bivši šampion Zeta.

Pred poslednje kolo Ibar je bez plasmna u viši rang mogao da ostane u slučaju samo naizgled nemoguće kombinacija – da Budva i Zeta remiziraju s četiri ili više golova i da uz to Budva pobedi izvođenjem jedanaesteraca.

I upravo tako se dogodilo – utakmica je završena 3:3, a Budva je na penale slavila 4:2.

Tako su oba tima sa ove utakmice otišli u drugu ligu, a Ibar iz Rožaja je ostao u trećoj.

A post shared by FK BUDVA (@fk_budva)

I sam razvoj događaja na terenu u Budvi bio je komičan.

Gostujuća Zeta je već do 32. minuta vodila 3:0, ali onda je za samo dvadesetak minuta Budva izjednačila na 3:3.

Zatim se od 54. do kraja nije događalo apsolutno ništa.

Ekipe koje su ekspresno postigle čak šest golova, preostalih 36 minuta su samo čekale da se utakmica završi.

Po očekivanom scenariju usledili su penali i pobeda Budve.

Pogledajte fudbalski cirkus iz Crne Gori, a posebnu pažnju obratite na gol iz 43. minuta.

Crnogorski ljubitelji fudbala zgroženi su ovom nameštaljkom.

"Treba ugasiti sve crnogorske lige pa neka igraju košarku na penale".