Nova vest
Logo
Fudbal 0

1.10.2025.

16:45

Đalović prvi put o tuči zbog koje je otišao: "Tako nešto malo koji trener doživi"

Crnogroski fudbalski trener Radomir Đalović ponovo je bez posla, potpuno neočekivano, nakon samo 16 dana provedenih na klupi slovenačkog Maribora.

Izvor:Jutarnji list, B92.net

Autor:B92.sport

B92.sport
Đalović prvi put o tuči zbog koje je otišao: "Tako nešto malo koji trener doživi"
Ilustracija: Profimedia

Iza Đalovića je burnih mesec dana, možda i najburnijih u karijeri.

Najpre je, 1. septembra, dobio otkaz u Rijeci, i to samo dva meseca od osvajanja "duple krune", no vrlo brzo, samo devet dana potom, našao je angažman u Mariboru, da bi jedva dve nedelje od preuzimanja "ljubičastih", na iznenađenje svih u klubu podneo ostavku.


Đalović je tu odluku doneo jer ga je jedan od igrača koji su se potukli, nenamerno udario prilikom sukoba na treningu. Crnogorac nije mogao da pređe preko toga, te je dan kasnije saopštio ljudima iz kluba da odlazi.

U razgovoru za hrvatske medije Đalović je otkrio šta se tačno desilo tog dana na treningu. 

"Imali smo trening na kojem je u jednom trenutku došlo do iznenadnog i vrlo eksplozivnog sukoba između dva igrača, koji je odmah prerastao u fizički obračun. Nakon početnog šoka, zatrčao sam se kao bih razdvojio dvojac koji se tukao, a kako oni toga u svojoj tučnjavi nisu bili ni svesni, jedan je udarac pogodio mene. Naravno da je nakon toga tuča odmah prestala, ali šteta je već bila napravljena i bila je jako velika. Tako nešto malo koji trener doživi u karijeri. Srećom, ostao sam pribran i sa svojim sam se stručnim štabom zaputio u svlačionicu".

Prema rečima Đalovića kada se tako nešto desi, moguća su samo dva scenarija.

"Postojala su samo dva moguća scenarija: ili ćemo oterati oba igrača ili ćemo mi kao stručni štab kolektivno otići. Svako drugo rešenje za mene kao trenera nije postojalo. Mogao sam izabrati ostanak i oterati dva igrača, ali procenili smo da bio to bio veliki udarac za klub od kojeg se mesecima ne bi mogao oporaviti. Dva igrača koja su se potukla ujedno su i dva najbolja igrača Maribora, oni su kičma ekipa, stubovi koji je nose. Maribor nema igrače koji ih mogu adekvatno nadomestiti. Međutim, nije u pitanju smo klasa njih dvojice, nego i narušavanje kompletne atmosfere u svlačionici i klubu, repovi koji bi se potom vukli ko zna do kada... Realno, da smo ostali teško bismo više imali atmosferu koja je nužna da bi ekipa mogla dobro igrati i pobeđivati. Stoga smo procenili da je za klub ipak bitno bolja opcija da mi kao stručni štab odstupimo. Čelnici kluba ostali su u šoku, kao i svi igrači, svi su redom nam poslali poruke...", prisetio se Đalović na čije je mesto na klupi Maribora seo oskorašnji trener Radničkog 1923 Feđa Dudić.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

6 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu