Fudbal 1

9.4.2024.

22:15

Buran crnogorski derbi zavšen remijem posle tri sata

Fudbaleri Dečića i Budućnost odigrali su nrešeno 1:1 u crnogorskom derbiju, koji trajao tri sata.

Profimedia

Duel dva tima  prekinut je sredinom prvog poluvremena zbog divljanja navijača podgoričkog tima, a meč je nastavljen tek kada su pristalice podgoričkog kluba napustile tribine.

Tuzani  su poveli golom  Bojana Matića u 10. minutu,  a samo 12 minuta kasnije sudija poslao igrače u svlačionicu, dok najvatreniji navijači Budućnosti ne napuste tribinu zbog ubacivanja baklji i petardi u teren.

Meč nastavljen nakon 55 minuta prekida, a konačan rezultat postavio je Đorđe Despotović, koji se u strelce upisao u 63. minutu.

Budućnost je igrala bolji fudbal, bila bliža pobedi, iako je gubila od desetog minuta. Dečić je na kraju zadovoljniji.

Tim Milorada Pekovića sačuvao je tri boda prednosti na vrhu, sedam kola pre kraja, a sačuvao je i bolji međusobni skor, koji će se gledati ako timovi budu izjednačeni na tabeli.