Junak srpskog prvaka bio je rezervista Gelor Kanga, koji je prelepim golom u 69. minutu doneo pobedu Zvezdi, prvu na gostovanju u Evropi posle 15 poraza.
Zvezda grupnu fazu i generalno takmičenje završava sa šest bodova, dok je Jang Bojs ostao bez ijednog poena.
Crveno-beli su od početka utakmice imali inicijativu, ali ona nije bila plodonosna, pošto se na pravu šansu čekalo do finiša prvog poluvremena.
Imao je tim Vladana Milojevića dosta više lopte u nogama, veći broj pokušaja, ali uglavnom van okvira gola ili akcija maltene bez šuta.
Jang Bojs je povremeno pokušavao da se trgne, centaršutevima je pretio da ugrozi gol Ivana Guteše, koji je bio relativno siguran.
Baš kao i kod pokušaja Darijana Maleša u 20. minutu. Udarac glavom završio je pravo u rukama Zvezdinog čuvara mreže.
Identičnu šansu, za nijansu bolju doduše, na drugoj strani propustio je Mirko Ivanić u 39. minutu i to je bio prvi šut u okvir gola domaćih.
Najbolju priliku, pravi zicer, imao je Šerif Ndiaje u 44. minutu utakmice, kada ga je proigrao Andrija Maksimović.
Prošao je po desnoj strani, pronašao Senegalca na drugoj stativi, ali je ovaj levom nogom šutirao preko gola, iako usamljen u petercu.
Crveno-beli su u istom ritmu otvorili i nastavak, a u prvom planu bio je Maksimović, koji je dva puta pretio Marvinu Keleru.
Milojević je u 65. minutu napravio pravi potez uvođenjem Gelora Kange, koji je već u 69. doneo vođstvo svom timu.
Jung-Vu Seol je probio po levoj strani, vratio povratnu, a onda je Kanga naleteo i projektilom sa distance savladao Kelera.
Đorđo Kontini je pokušavao izmenama u finišu da razmrda svoj tim, ali nije uspeo, tako da je i Zvezda sačuvala pobedu na kraju grupne faze.
Janik Siner nastavlja dominaciju na ATP turu i sada je i zvanično ušao u istoriju – oborio je rekord Novaka Đokovića po broju uzastopno osvojenih setova na Masters 1.000 turnirima.
Selektor fudbalera Italije Đenaro Gatuzo rekao je pred meč polufinala plej-ofa za plasman na Svetsko prvenstvo protiv Severne Irske da je njegova odluka da "azuri" igraju sutra u Bergamu.
Velikom pobedom posle produžetka protiv Baskonije (108:100), košarkaši Crvene zvezde napravili su ogroman korak u borbi za direktan plasman u plej-of Evrolige.
Selektor fudbalera Italije Đenaro Gatuzo rekao je pred meč polufinala plej-ofa za plasman na Svetsko prvenstvo protiv Severne Irske da je njegova odluka da "azuri" igraju sutra u Bergamu.
Velikom pobedom posle produžetka protiv Baskonije (108:100), košarkaši Crvene zvezde napravili su ogroman korak u borbi za direktan plasman u plej-of Evrolige.
Crvena zvezda je u "večitom" derbiju ABA lige savladala Partizan rezultatom 100:96, u utakmici koja je donela mnogo napadačke produkcije, ali i određenu dozu takmičarskog opreza.
Upravo završeni BG Car Show doneo nam je zaista veliki broj noviteta u svim segmentima. Sajt Polovni automobili istraživao je koji bi od predstavljenih modela u godinama pred nama mogli da postanu najtraženiji polovnjaci.
Vlasnik navodi da proizvođač nije jasno upozorio kupce na potencijalni bezbednosni problem sa skrivenim kvakama na vratima, što, prema njegovim rečima, utiče na cenu polovnog vozila.
Ovogodišnji Beogradski sajam automobila posetilo je 137.268 ljudi, a najveću pažnju izazvali su kineski brendovi kojih je bilo više nego ranijih godina, saopštio je danas Beogradski sajam.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar