Za istoriju: Borac u nokaut fazi Lige konferencija!
Fudbaleri Borca iz Banjaluke odigrali su nerešeno Omonije u meču poslednjeg kola Lige konferencija i po prvi put u istoriji kluba će igrati nokaut fazu.
Igor Kupljenik / SPP / imago sportfotodienst / Profimedia
Banjalučki Borac je nakon remija sa Omonijom rezultatom 0:0 obezbedio proleće u Evropi i napravio istorijski uspeh, a pošto su se i ostali rezultati poklopili Omonija je takođe prošla u nokaut fazu.
Remi je i te kako zadovoljio obe ekipe, ali su i Borac i Omonija pokušavali da dođu do boda, pobede i sigurnog plasmana u narednu rundu Lige konferencija.
Fudbaleri Borca iz Banjaluke su želeli da obezbede proleće u Evropi i uspeli su!
Za takav poduhvat im je bilo potrebno da ne izgube na svom stadionu od Omonije u poslednjem, 6. kolu, regularnog dela Lige konferencija, a na proleće kreće nokaut faza.
Ovo je bila 39. utakmica Borca ove sezone i odigrana je baš na onom nivou na kome su i želeli da bude odigrana – sa ciljem da se obezbedi proleće u Evropi.
Omonija je opasno počela i već u 3. minutu zapretila preko Veljka Simića, ali je pre toga bio dosuđen ofsajd i velika šansa za goste je brzo propala.
Imali su igrači Borca nekoliko polu šansi iz kojih je i moglo da se izrodi nešto ozbiljnije, ali je najbolja bila ona koju Oglinec nije iskoristio.
Bio je to odličan udarac, po zemlji, ali lopta ide pored leve stative i odlazi u gol aut.
Kontrolisali su stanje na terenu domaći, preko kontra napada su igrači Omonije zapretili kada je Semedo bio malo aktivniji, ali osim kornera opasnije nisu mogli da zaprete Borcu.
Prvo poluvreme je produženo samo minut jer nije ni bilo razloga za više, a Borac je imao sve u svojim rukama i 45 minuta ih je delilo od plasmana u nokaut fazu Lige konferencija.
EPA-EFE/BORISLAV ZDRINJA ZIPAPHOTO
U drugom poluvremenu je bilo nešto više šansi i to na obe strane, ali golova nije bilo i oba tima su od toga profitirala.
Mogao je Borac da postigne i nekoliko golova, ali su svaku šansu koja im se ukazala propustili kroz šake, a na kraju meča imali osmeh na licu baš kao i Omonija koja ide dalje.
U 53. minutu je Vučković mogao da matira golmana Omonije, ali je iz peterca bio neprecizan, da bi tri minuta kasnije Kulašin propustio još veću šansu kada je šutirao preko gola.
Do kraja meča je Omonija imala dve opasne prilike, a Borac je volejem Oglineca probala da postigne gol i ostalo je 0:0.
U ovom terminu, Panatinaikos je igrao protiv Dinamo Minska i pobedio ubedljivo, 4:0. Panatinaikos je potencijalni protivnik Borca, a u petak od 13 časova će i saznati ime svog narednog rivala.
PAO je poveo u 33. minutu golom Jeremejefa, a to je bilo sve što smo videli u prvom poluvremenu. Bunili su se igrači atinskog tima na suđenje jer su dobili tri žuta kartona, ali nije im to mnogo pomoglo.
U nastavku, razbili su Dinamo. Tete je prvo u 54. minutu, a onda i u 65. matirao golmana tima iz Minska, da bi u 85. minutu Joanidis rešio pitanje pobednika za ogromnih 4:0.
Matthieu Mirville/ZUMA Press Wir / Shutterstock Editorial / Profimedia
Fudbaleri Čelsija su sa 5:1 pobedili Šamrok i osigurali prvo mesto u Ligi konferencija.
Sve je počelo u 22. minutu kada je Guju pogodio mrežu Šamroka, a onda je Pum izjednačio na 1:1 u 26. minutu i to je bilo ono najbolje što su gosti mogli da pruže.
Guju je u 34. minutu vratio vođstvo domaćina na 2:1, a u 40. minutu je Duzburi Hol povisio na 3:1 i onda je Guju u 48. minutu prvog poluvremena pogodio za ogromnih 4:1 na kraju prvog poluvremena.
U drugom poluvremenu, viđen je samo jedan gol. Kukurelja ga je postigao u 58. minutu utakmice.
Martin Dalton / imago sportfotodienst / Profimedia
Fudbaleri Vitorije i Fiorentine nalaze se na 2. i 3. poziciji na tabeli, odmah iza Čelsija i njihov meč je završen bez pobednika, 1:1.
Vitorija je povela u 33. minutu preko Silve i dugo bila u prednosti, pa se činilo da će odneti sva tri boda, ali je Viola uspela da im odgovori.
Izjednačujući pogodak postigao je Mandragora u 87. minutu i spasao Fiorentinu.
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu pratili smo nastupe naših atletičarki Ivane Španović, Aleksandrije Mitrović, Milice Emini i Armina Sinančevića.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle veoma loše partije i poraza od Hapoela iz Ber Ševe (0:2), klub je najavio hitnu sednicu Upravnog odbora.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
Prepoznatljiva Lamborghini vrata nisu nastala samo zbog atraktivnog izgleda. Prvi put su uvedena na modelu Countach, a iza njihovog neobičnog mehanizma krio se vrlo praktičan problem.
Diskovi i doboši kočnica izrađeni su od legure čelika sa minimalnom antikorozivnom zaštitom, zbog čega nakon nekoliko sati u vlažnom okruženju na njihovoj površini može da se pojavi tanak sloj rđe.
Na prvi pogled deluje neobično, ali ovi valjci imaju važnu bezbednosnu ulogu. Holanđani ih postavljaju na saobraćajne znakove kako bi sprečili sove da sa njih love plen.
Striming platforma Roku pokrenula je novi 24-časovni TV kanal koji ne prikazuje ništa osim filmova i serija generisanih veštačkom inteligencijom tokom celog dana, svakodnevno.
Iako su ih brzi SSD uređaji i "cloud" gotovo potisnuli u zaborav, neočekivani potresi na tržištu ponovo vraćaju skromne USB memorije u fokus korisnika.
Google menja način imenovanja hakerskih grupa i ukida stare APT kodove. Saznajte kako novi sistem funkcioniše i zašto je prepoznavanje sajber-napadača postalo ključno za bezbednost na mreži.
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar