Nova vest
Fudbal 13

27.3.2024.

8:40

Poznati svi učesnici EURO – evo kako izgledaju grupe

Gruzija, Poljska i Ukrajina kompletirali su sastav Evropskog prvenstva u Nemačkoj 2024.

Izvor: B92.Sport

Profimedia

Gruzini su šokirali Grčku i izborili svoj prvi nastup na EURO. Poljaci su na penale eliminisali Vels, dok je Ukrajina preokrenula protiv Islanda.

Poljaci će igrati u Grupi D sa Holandijom, Austrijom i Francuskom.

Ukrajinci će nastupiti u Grupi E sa Belgijom, Slovačkom i Rumunijom.

Gruzija će na EURO igrati u Grupi F sa Portugalom, Turskom i Češkom Republikom.

Reprezentacija Srbije igraće u Grupi C sa Engleskom, Slovenijom i Danskom.

Evropsko prvenstvo počinje 14. juna, a finale je 14. jula u Berlinu.

Raspored i satnica:

Grupa A: Nemačka, Škotska, Mađarska, Švajcarska
14. juna, 21h Nemačka – Škotska (Minhen)
15. juna, 15h Mađarska – Švajcarska(Keln)
19. juna, 18h Nemačka – Mađarska (Štutgart)
19. juna, 21h Škotska – Švajcarska (Keln)
23. juna, 21h Švajcarska – Nemačka (Frankfurt)
23. juna, 21h Škotska – Mađarska (Štutgart)

Grupa B: Španija, Hrvatska, Italija, Albanija
15. juna, 18h Španija – Hrvatska (Berlin)
15. juna, 21h Italija – Albanija (Dortmund)
19. juna, 15h Hrvatska – Albanija (Hamburg)
20. juna, 21h Španija – Italija (Gelzenkirhen)
24. juna, 21h Hrvatska – Italija (Lajpcig)
24. juna, 21h Albanija – Španija (Diseldorf)

Grupa C: Slovenija, Danska, Srbija, Engleska
16. juna, 18h Slovenija – Danska (Štutgart)
16. juna, 21h Srbija – Engleska (Gelzenkirhen)
20. juna, 15h Slovenija – Srbija (Minhen)
20. juna, 18h Danska – Engleska (Frankfurt)
25. juna, 21h Engleska – Slovenija (Keln)
25. juna, 21h Danska – Srbija (Minhen)

Grupa D: Poljska, Holandija, Austrija, Francuska
16. juna, 15h Poljska – Holandija (Hamburg)
17. juna, 21h Austrija – Francuska (Diseldorf)
21. juna, 18h Poljska – Austrija (Berlin)
21. juna, 21h Holandija – Francuska (Lajpcig)
25. juna, 18h Holandija – Austrija (Berlin)
25. juna, 18h Francuska – Poljska (Dortmund)

Grupa E: Belgija, Slovačka, Rumunija, Ukrajina
17. juna, 15h Rumunija – Ukrajina (Minhen)
17. juna, 18h Belgija – Slovačka (Frankfurt)
21. juna, 15h Slovačka – Ukrajina (Diseldorf)
22. juna, 21h Belgija – Rumunija (Keln)
26. juna, 18h Slovačka – Rumunija (Frankfurt)
26. juna, 18h Ukrajina – Belgija (Štutgart)

Grupa F: Turska, Gruzija, Portugal, Češka
18. juna, 18h Turska – Gruzija (Dortmund)
18. juna, 21h Portugal – Češka (Lajpcig)
22. juna, 15h Gruzija – Češka (Hamburg)
22. juna, 18h Turska – Portugal (Dortmund)
26. juna, 21h Gruzija – Portugal (Gelzenkirhen)
26. juna, 21h Češka – Turska (Hamburg)


Osmina finala
30. juna, 21h B1 – A3/D3/E3/F3 (OF1, Keln)
29. juna, 21h A1 – C2 (OF2, Dortmund)
1. jula, 21h F1 – A3/B3/C3 (OF3, Frankfurt)
1. jula, 18h D2 – E2 (OF4, Diseldorf)
2. jula, 18h E1 – A3/B3/C3/D3 (OF5, Minhen)
2. jula, 21h D1 – F2 (OF6, Lajpcig)
30. juna, 18h C1 – D3/E3/F3 (OF7, Gelzenkirhen)
29. juna, 18h A2 – B2 (OF8, Berlin)

Četvrtfinale
5. jula, 18h OF1 – OF2 (ČF1. Štutgart)
5. jula, 21h OF3 – OF4 (ČF2, Hamburg)
6. jula, 21h OF5 – OF6 (ČF3, Berlin)
6. jula, 18h OF7 – OF8 (ČF4, Diseldorf)

Polufinale
9. jula, 21h ČF1 – ČF2 (PF1, Minhen)
10. jula, 21h ČF3 – ČF4 (PF2, Dortmund)

Finale
14. jula, 21h PF1 – PF2 (Berlin)

Podeli:

Komentari 13

Pogledaj komentare Pošalji komentar

Komentari 13

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu