Četiri meča u elitnom takmičenju i isto toliko poraza, uz gol-razliku 4:16.
Ako su neuspesi u Milanu protiv Intera (4:0), odnosno u Beogradu protiv Barselone (5:2) očekivani, nada da se može nešto u duelima sa Benfikom i Monakom je postojala.
Ništa ni od toga. Portugalski tim je slavio na "Marakani" sa 2:1, dok su "kneževi" bili ubedljivi na "Luju II" (5:1).
Mada, ni žreb nije bio baš blagonaklon srpskom prvaku, pošto tri od četiri uvodna protivnika nalaze se među šest najboljih timova na tabeli.
Jedino je "ta" Benfika na 19. mestu, s tim da ni ta pozicija, ako znamo da u takmičenju ima čak 36 ekipa, apsolutno nije loša i garantuje drugu fazu.
Sofascore
Novu priliku za prve bodove u ovosezonskoj Ligi šampiona Zvezda će imati u sredu od 18.45, kada na stadionu "Rajko Mitić" gostuje Štutgart.
Nimalo naivan protivnik, ali i zaista po meri za upis na tabeli – na kojoj "švabe" trenutno drže 27. poziciju.
Tim koji vodi perspektivni Sebastijan Henes je do sada sakupio četiri boda (gol-razlika 3:6), a najbolji utisak ostavili su protiv Juventusa, kojeg su "tukli" u Torinu (1:0).
Remizirali su na svom terenu još sa praškom Spartom (1:1), na istom mestu su izgubili i od Atalante (2:0), a u samom finišu poklekli su i u Madridu protiv Reala (3:1).
"Pritisak uvek postoji, naravno, svakako će pritisak biti na različite načine. Ali, kao što sam rekao, želimo da poboljšamo poziciju na tabeli, potrebno će nam biti 4-5 ili šest bodova. Nadam se da ćemo osvojiti jedan ili tri boda. Tako bismo uspeli da skinemo pritisak sa sebe. Druga stvar, pritisak sa tribina ćemo osetiti, a na nama je da taj pritisak utišamo", rekao je Henes.
Štutgart je u Beograd došao sa mnogobrojnim kadrovskim problemima. Pre svih, nema Deniza Undava, kao ni Džejmija Levelinga, El Bilala Turea i Dana-Askela Zagadua...
Šerif Ndiaje je učinio da se Duarteov izostanak i ne primeti maltene, međutim, Ivanić i Mimović su i te kako falili.
Falio je jedan kreativac poput Ivanića da poveže redove, baš kao i sigurnost na desnoj strani koju je letos odlično pokrivao Mimović i zbog koga je bilo dosta "tumbanja" u defanzivi, formaciji generalno.
Zvezda je u proteklom periodu imala dosta reprezentativaca, a na treninzima je bio jednocifren broj igrača.
Olakšavajuća okolnost bila je ta što za vikend crveno-beli nisu igrali prvenstveni meč protiv Jedinstva zbog loše stanja terena u Ubu.
Kazne u Evropi su surove. Jedan nesmotren potez, ne prima se samo pogodak, već se gubi i čitava utakmica, jer sve to utiče i na psihu igrača, ne samo na rezultat na semaforu.
Crveno-beli jednostavno moraju da prestanu da poklanjaju golove rivalima. Koncentracija mora da bude na nivou, kao i samopouzdanje, jer je na momente bilo očigledno da kod nekih postoji i određena doza straha.
"Poštovanje prema protivnika, ali ne vidim zašto bismo se plašili. Biće pun stadion, ne igrate puno puta ovakve utakmice. Nema razlike za plašenje, utreniran si, imaš samopouzdanja", rekao je Milojević.
Peđa Milosavljević/Starsport
Zvezda je kroz istoriju u evropskim takmičenjima od svih klubova najviše igrala upravo protiv onih iz Nemačke.
Ukupno je bilo 37 utakmica – 14 pobeda Zvezde, 18 protivnika, te pet remija uz negativnu gol-razliku (52:67).
Oni stariji pamte poraz u finalu Kupa UEFA 1979. od Borusije Menhengladbah, ali i pobedu u polufinalu KEŠ 1991. nad minhenskim Bajernom.
Česti su bili i susreti u novom milenijumu. Sve je krenulo 2002. i ispadanja od Leverkuzena (0:0, 0:3) u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
Vaterpolisti Srbije su izgubili od selekcije Crne Gore u poslednjem meču druge faze Evropskog prvenstva rezultatom 13:15. Ovaj poraz ne znači ništa za "delfine" s obzirom na to da su već kao prvoplasirani iz grupe E obezbedili polufinale.
Trener omladinske selekcije Crvene zvezde Nenad Milijaš rekao je da je njegova ekipa u Ostravi ostvarila povoljan rezultat protiv Banjika i da očekuje pobedu u revanšu drugog kola fudbalske Lige šampiona za mlade.
Derbi druge faze Evropskog prvenstva u Beogradu između Srbije i Mađarske (15:14) bio je sve ono što vaterpolo u svom najboljem izdanju jeste – fizički zahtevan, taktički bogat, neizvestan do poslednjeg napada.
U utakmici punoj oscilacija, propuštenih prilika i teških odluka, daleko od savršenstva, tim Saše Obradovića je u ključnim momentima pokazao mentalnu čvrstinu i velikom borbom došao do pobede.
Instagram testira promenu koja bi mogla iz korena da izmeni način na koji koristimo ovu aplikaciju. Fokus više nije na broju pratilaca, već na onome što Meta naziva "stvarnim vezama".
Ako ne možete da se odlučite između Sony, Microsoft ili Nintendo tabora, jedna kineska jutjuberka ima rešenje koje će vas oduševiti, pod uslovom da ste vešti sa lemilicom.
Baterija je večita boljka kod iPhone uređaja, naročito nakon što ga koristite neko vreme - zbog toga je svaki savet kako da vam ostane koji procenat više dragocen.
Komentari 29
Pogledaj komentare Pošalji komentar