Bilo je ovo prvo ikada evropsko gostovanje tima iz Republike Srpske, ako znamo da je ovo prvo učešće u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.
I odmah pobeda, naravno, prva ikada i, samim tim, istorijska i upisana "zlatnim slovima".
Sigurno će se još dugo slaviti u Banjaluci, a ima i razloga.
Borac je, posle remija sa Panatinaikosom na svom terenu rezultatom 1:1, došao do četiri boda veoma disciplinovanom i taktički perfektnom igrom.
APOEL, za koji je ceo meč odigrao Radosav Petrović kao štoper, napadao je konstantno, ali nije uspevao da pronađe rupu u odbrani rivala.
Upravo je Petrović u prvom poluvremenu pogodio mrežu, ali je VAR posle duge analize procenio da je, ipak, bio mali ofsajd bivšeg srpskog reprezentativca.
Borac je u prvom poluvremenu u još dve situacije "preživeo" VAR, jer su domaći tražili i čekali penal, ali ga nisu dobili.
Sličnu sliku gledali smo i u nastavku meča, a onda je Stefan Savić polio "celu Nikoziju hladnim tušem".
Izveo je slobodan udarac i uputio centaršut koji niko nije zakačio, pa je lopta prevarila golmana Kiprana i odsela u mreži.
Taj gol dao je dodatnu snagu Borcu, koji se grčevito branio u poslednjih pola sata i susreo sa barem četiri ili pet velike prilike.
Ali, uz dosta sreće, znanja i maestralnih odbrana Filipa Manojlovića, gosti iz Republike Srpske su odoleli i ostvarili istorijski trijumf.
Bivši NBA centar Enes Kanter Fridom kaže da i dalje želi da se takmiči na najvišem nivou, ali sumnja da će se vratiti u NBA ligu zbog svog političkog stava prema Kini.
Bivši NBA centar Enes Kanter Fridom kaže da i dalje želi da se takmiči na najvišem nivou, ali sumnja da će se vratiti u NBA ligu zbog svog političkog stava prema Kini.
Uoči završnog turnira Kup Radivoja Koraća trener OKK Beograd Milan Vidosavljević govorio je za B92.sport o trenutnom stanju ekipe, ambicijama i značaju samog takmičenja.
Odgovarajući pritisak u gumama je presudan za bezbednost automobila, ali i za "zdravlje" samih guma - zimi, pritisak ume da opadne, pa je neophodno da ga češće proveravate nego inače.
Prema najnovijim informacijama, Apple se priprema za lansiranje potpuno novog, pristupačnijeg modela MacBook računara koji bi mogao da se pojavi na tržištu već sledećeg meseca.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar