Strelci na meču su bili Konate, Van Dajk i Soboslaji za Liverpul, odnosno Pulišić za Milan na startu meča.
Liverpul se tako na pravi odužio navijačima za poraz u Premijer ligi od Notingema i pobedom je startovao učešće u Ligi šampiona, dok Milan sa druge strane nastavlja da igra jedan neubedljiv fudbal, koji bi trener Paulo Fonseka mogao da plati otkazom,
Milan će u sledećem meču gostovari ekipi Bajer Leverkuzena, dok Liverpul će dočekati Bolonju.
Krenuo je Milan odlučno od samog starta meča i prvu šansu je imao posle samo dva minuta meča, ali je akcija prekinuta, jer je Rajnders bio u ofsajdu.
Ali samo minut kasnije Milan je stigao do prednosti.
Kristijan Pulišić je uzeo loptu na sredini terena i krenuo u trk ka golu Liverpula u čemu ga niko nije sprečio, pa je tako Amerikanac došao do kaznenog prostora, odakle je pogodio malu mrežu gola Liverpula, čime je doveo svoj tim do prednosti.
Posle gola Milan se povukao i svesno prepustio posed ekipi Liverpula, koja se polako vraćala u igru posle rano primljenog gola.
Liverpul je bio sve opasniji po gol Milana, domaći od postginutog gola pa gotovo da nisu bili opasni po Alisona, ali je zato Menjon imao dosta posla.
Prvo je Mohamed Salah čak dva puta pogodio prečku i to sa donje strane, tako da je prednost Liverpula posle prvog dela igre mogla biti i veća.
Izjednačenje je stiglo u 23. minutu kada je posle kornera u kaznenom prostoru se najbolje snašao Ibrahima Konate i glavom je smestio loptu u mrežu Milana.
EPA-EFE/MATTEO BAZZI
Pred kraj prvog dela igre Virdžič van Dajk je preokrenuo rezultat tako što je takođe posle kornera bio spretniji u kaznenom prostoru od Strahinje Pavlovića i doveo svoj tim do prednosti.
Ovim rezultatom se otišlo na poluvreme, gde je Milan pokazao određenu nemoć u prvih 45 minuta duela protiv Liverpula.
Nije se toliko situacija na terenu promenila u nastavku meča.
Milan je bio u još većem problemu od trenutka kada je Manjk Menjon zbog povrede morao da napusti teren i pitanje je kakva je težina povrede golmana.
A od 68. minuta je sve bilo jasno kada je Dominik Soboslaji pogodio mrežu Milana i tako povećao prednost svoje ekipe.
Koliko je Liverpul dominirao vidi se po broju šuteva, gde Milan nije prošeo brojku od pet udaraca ukupno na meču, dok ih je Liverpul imao preko 20.
Posle trećeg gola Redsa upao je ritam meča, Milan je pokušavao da nekako smanji prednost, ali u tome nisu uspeli tako da su upisali poraz na startu Lige šampiona.
Zvaničan uzrok smrti košarkaša Memfisa Brendona Klarka još nije poznat javnosti, a kako prenose američki mediji, to bi moglo da bude posledica predoziranja.
Florentino Peres napao je La Ligu, VAR i Barselonu – Real Madrid tvrdi da im je oduzeto 16 bodova zbog sudijskih i VAR grešaka. Real je najavio da će ceo spisak poslati UEFA.
Nekadašnji saigrači iz Fenerbahčea, Marko Gudurić i Jan Veseli, oprostili su se jedan od drugog na emotivan način nakon što je češki centar odlučio da završi profesionalnu karijeru.
Iako su se prethodnih meseci pojavile spekulacije o mogućem kraju karijere, Manuel Nojer odlučio je da odloži odlazak u penziju i naredne sezone nastavi da brani boje Bajerna.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Već u uvodnim duelima očekuju nas veliki derbiji, zanimljive statistike i nekoliko modernih evropskih rivalstava. Posebnu pažnju privlače dueli Real Madrid – Mančester siti i Pari Sen Žermen – Čelsi, dok će Liverpul i Barsel
Florentino Peres napao je La Ligu, VAR i Barselonu – Real Madrid tvrdi da im je oduzeto 16 bodova zbog sudijskih i VAR grešaka. Real je najavio da će ceo spisak poslati UEFA.
Nekadašnji saigrači iz Fenerbahčea, Marko Gudurić i Jan Veseli, oprostili su se jedan od drugog na emotivan način nakon što je češki centar odlučio da završi profesionalnu karijeru.
Iako su se prethodnih meseci pojavile spekulacije o mogućem kraju karijere, Manuel Nojer odlučio je da odloži odlazak u penziju i naredne sezone nastavi da brani boje Bajerna.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
BMW će ove nedelje na prestižnom događaju Concorso d’Eleganza Villa d’Este predstaviti koncept BMW Vision Alpina, prvi model razvijen nakon potpunog preuzimanja brenda Alpina.
Jednostavna ilustracija dobro pogađa jednu stvar: agresivni vozači jesu problem, ali ponekad i vozač koji nepotrebno usporava tok saobraćaja pravi isti efekat.
Komentari 107
Pogledaj komentare Pošalji komentar