Fudbal 3

14.3.2024.

22:53

Bajer u 97' od 0:2 do 3:2 – "Enfild" upoznao Birmančevića, Liverpul brojao do 11

Posle vrlo dramatičnih revanša osmine finala Lige Evrope poznato je svih osam učesnika četvrtfinala.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

U narednu fazu prošli su Milan, Vest Hem, Olimpik Marselj i Benfika ranije tokom dana, a sada i Liverpul, Roma, Atalanta i Bajer Leverkuzen.

Najveća drama viđena je na "Baj areni", gde je Leverkuzen gubio sa 0:2, ali uspeo u nadoknadi sa dva gola da preokrene i prođe dalje pre produžetaka.

Posle prvog poluvremena bez golova, drugo je u 58. minutu golom glavom otvorio Zubir.

Četiri minuta kasnije je Čafarkulijev dobio direktan crveni karton, ali je posle pet Žuninjo doneo šokantnih 0:2.

Bajerov preokret je nagovestio Frimpong u 72. minutu, da bi potom na scenu u nadoknadi stupio Patrik Šik.

Grčevito se Karabag branio, ali nije bilo spasa od neverovatnog osećaja za gol Šika, koji je u trećem i sedmom minutu nadoknade doneo erupciju oduševljenja među "farmaceutima".

Dramatično je bilo i u Bergamu, gde je Atalanta preokretom savladala Sporting sa 2:1, te sa ukupnih 3:2 prošla dalje.

Lisabonski tim je poveo u 33. minutu golom kao na futsalu Pedra Gonkalveša, ali je drugo poluvreme donelo veliki obrt u korist "Boginje".

U prvom minutu nastavka je Ademola Lukman izjednačio, da bi u 59. Đanluka Skamaka doneo krajnjih 2:1.

Neizvesnosti nije bilo, ali uzbuđenja jeste, u duelu Liverpula i Sparte Prag, odnosno, Brajtona i Rome.

Liverpul je još posle prvog meča i 5:1 znao da ide dalje, ali je to potvrdio na "Enfildu" sa još 6:1, te ukupnih 11:2 protiv Čeha.

Početak je bio uraganski, pošto je tim Jirgena Klopa u razmaku od sedam minuta dao četiri gola.

Redom su pogađali Darvin Nunjes u sedmom, Bobi Klark u osmom, Mohamed Salah u 10. i Kodi Gakpo u 14. minutu.

Sparta je uspela da "povuče ručnu", a potom su "Enfild" i velika scena upoznali Veljka Birmančevića.

Srbin je postigao utešni gol za svoj tim i "skinuo nulu" sa semafora.

Ipak, Liverpul u nastavku nije stao i dao je još dva gola, preko Soboslaja u 48. i Gakpoa u 55. minutu. Za konačnih 6:1 i ukupnih 11:1 u dvomeču.

Romi je 4:0 sa "Olimpika" donelo prolaz, jer je u revanšu bilo "Pirovih" 1:0 za Brajton.

Jedini gol na meču, i to možda najlepši u ovoj rundi Lige Evrope, postigao je Dani Velbek.

On je u 37. minutu sa distance na prelep način matirao Mileta Svilara.

Ipak, bilo je to sve što su "galebovi" uspeli da učine ove večeri, ali i u celom dvomeču.