Fudbal 0

14.3.2024.

22:00

Silan start Liverpula: Birmančević odgovorio na četiri gola Liverpula u 14 minuta VIDEO

Fudbaleri Liverpula su na sjajan način započeli revanš meč osmine finala Lige Evrope protiv praške Sparte.

Profimedia

"Redsi" su u uvodnih 14 minuta na "Enfildu" postigli čak četiri gola i tako sa 5:1 iz prvog meča u češkoj prestonici stigli do čak ukupnog rezultata od 9:1.

Redom su pogađali Darvin Nunjes, Bobi Klark, Mohamed Salah i Kodi Gakpo, a koliko je situacija bila loša svedoči podatak da je kapiten gostiju Ladislav Krejči okupio svoje saigrače i održao govor kako bi ih konsolidovao.

To je dalo rezultata, pa Liverpul do poluvremena nije više niti jednom zatresao mrežu iako vredi priznati da im šansi nije manjkalo.

Čak je i srpski fudbaler Veljko Birmančević uspeo barem malo da se revanšira i u 42. minutu savlada Kaomina Kelera.

Bilo je to ujedno i iskupljenje za onaj promašaj u prvom poluvremenu, kada je propustio da postigne gol u nebranjenu mrežu.

Drugo poluvreme ovog, kao i svih ostalih mečeva nokaut faze Lige Evrope i Lige konferencija pratite ovde.