Produžeci, sedam golova, Jovetićev pečat i gol sezone u Bačkoj Topoli

Da bi se kompletirao spisak svih četvrtfinalista Lige konferencije, bilo je potrebno da se odigraju produžeci u Bačkoj Topoli.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Tamo je Makabi Tel Aviv bio "domaćin" Olimpijakosu, ali smo na "TSC areni" videli veliki preokret.

Naime, posle 1:4 za Izraelce u Pireju, identičan rezultat bio je u 90 minuta u revanša, ali u korist grčkog tima.

Samim tim, pri ukupnom rezultatu 5:5, bilo potrebno je da se odigra još dodatnih 30 minuta, u kojima su blistali igrači u crveno-belim dresovima.

Sa dva gola u prvom produžetku Olimpijakos je stigao do 6:1, te je sa ukupnih 7:5 stigao do prolaska u narednu rundu.

Nadu Pirejcima probudio je Podens u 10. minutu, a dodatno zagrejao Fortunis u 36. da bi u trećem minutu nadoknade prvog dela El Kabi potpuno poravnao dve ekipe.

Eran Zahavi je iz penala vratio prednost u ukupnom skoru Makabiju, ali je u 65. minutu viđen ol sezone.

Postigao je El Kabi "makazicama" posle slobodnog udarca. Tako je svojim drugim golom ponovo vratio egal, pa se otišlo u dodatnih 30 minuta.

Tamo je Stevan Jovetić doneo ključnu razliku i stavio pečat u 93. minutu, da bi u 104. El Kabi kompletirao sopstveni het-trik i postavio konačan rezultat.

Žreb za četvrtfinale sva tri evropska takmičenja biće održan u petak u Nionu.

Sva dešavanja sa evropskih terena pratili smo iz minuta u minut putem Live BLOG-a B92.sport:

Sve je gotovo!

Olimpijakos je rutinski priveo meč kraju i sa ukupnih 7:5 prošao u četvrtfinale Lige konferencije.

Strašan meč gledali smo u Bačkoj Topoli.

23:30

115' Makabi daje poslednje atome snage

Međutim, ne uspevaju Izraelci da dođu makar do još jednog gola, kojim bi "zakuvali" finiš drugog produžetka.

Olimpijakos ima dva gola prednosti u ukupnom skoru i praktično je već viđen učesnik četvrtfinala Lige konferencije.

23:20

23:19

23:19

23:17

23:17

23:15

104' Olimpijakos stiže do 1:6!

Ukupno je 7:5 u korist tima iz Pireja.

I sada je, čini se, sve rešeno u ovom dvomeču, iako je ostao još ceo produžetak da se odigra.

23:05

93' Olimpijakos vodi 5:1!

Odnosno, to je ukupnih 6:5 protiv Makabi Tel Aviva.

Strelac u trećem minutu produžetka je Stevan Jovetić!

23:04

23:02

Nastavljamo da pratimo dešavanja iz Bačke Topole

Biće vrlo uzbudljivo do samo kraja na "TSC areni".

23:00

Au, kakvo veče je za nama!

U Ligi Evrope četvrtfinalisti su postali Atalanta, Bajer Leverkuzen, Brajton i Liverpul.

U Ligi konferencije to su Aston Vila, Klub Briž i Lil, dok su produžeci u toku u Bačkoj Topoli, gde je ukupno 5:5 u dvomeču Makabi Tel Aviva i Olimpijakosa.

22:55

90+7' GOOOOOOOOOOOOL!

Ma, šta je ovo! Leverkuzen dolazi do preokreta i pobede u regularnom delu!

Opet Patrik Šik, za 3:2 i ukupnih 5:4!

22:49

90+3' Bajer je izjednačio!

Kao da se samo ovo čekalo... Patrik Šik je pogodio za 2:2 u Leverkuzenu!

Sada je ukupnih 4:4 i, izvesno, idemo u produžetke.

Karabag je, podsetimo, sa igračem manje.

22:42

81' Debakl Ajaksa!

"Kopljanici" su do nogu potučeni, a Aston Vila stiže do 4:0.

Strelac je Musa Dijabi.

22:38

75' Vila rešava sve

Ajaks prima i treći gol, a strelac je Duran.

Sada je, čini se, sve rešeno na "Vila parku".

22:31

72' Ludnica u Leverkuzenu!

Bajer je uspeo da dođe do prvog gola, a učinio je to Frimpong.

Strašan meč na "Baj areni"!

22:27

71' Briž, verovatno, sve rešava

Stižu Belgijanci do 3:0, odnosno, ukupnih 4:2.

Gol postiže Skoras u 71. minutu.

22:26

65' Olimpijakos stiže do 4:1

El Kabi potpuno poravnava rezultat, i to strašnim makazicama!

Sada je ukupno 5:5 u ovom dvomeču.

22:23

67' Čabi Alonso u neverici, Karabag vodi 2:0!

Kakva akcija Karabaga, Vešović pronalazi Žuninja, a on donosi 0:2 na "Baj areni"!

Svi su u šoku, a ponajviše Ćabi Alonso.

22:22

60' Aston Vila "lomi" Ajaks

Greška na sredini terena i ide kontra koju posle driblinga lepom realizacijom završava Leon Bejli za 2:0.

22:20

63' Karabag ostaje sa igračem manje

Pet minuta nakon vođstva, Kafarkulijev dobije direktan crveni karton.

Leverkuzen ovo mora da iskoristi.

22:18

57' Makabi uzvratio udarac Olimpijakosu

Nastavlja se prava drama u Bačkoj Topoli.

Dosuđen je penal za Izraelce, koji u gol pretvara prekaljeni Eran Zahavi.

Sada je 1:3 za Pirejce, odnosno, ukupnih 4:3 za Makabi.

Biće još drame na "TSC areni".

22:17

59' Atalanta preokrenula!

Skamaka donosi 2:1 timu iz Bergama, te ukupnih 3:2 u dvomeču sa Sportingom.

22:12

59' Karabar vodi u Leverkuzenu!

Uh, kakav šok na "Baj areni"!

Školsku akciju izveli su gosti iz Azerbejdžana i na kraju se Zubir poklonio i glavom zatresao mrežu lidera Bundeslige.

Sada je ukupno 3:2 za Karabag.

22:11

55' Liverpul stiže do 6:1

To je ukupnih 11:1, neverovatna noć na "Enfildu".

Kodi Gakpo je zakačio loptu na putu ka golu i njemu se piše drugi gol ove večeri.

22:07

48' Briž preokreće u dvomeču sa Moldeom

Skov Olsen svojim drugim golom donosi 2:0 Belgijancima.

Sada je 3:2 u ukupnom rezultatu.

22:06

46' Atalanta izjednačila "iz svlačionice"!

Ademola Lukman je doveo "Boginju" do potpunog egala.

22:02

48' Liverpul ne staje

Na "Enfildu" je 5:1, što daje ukupnih 10:2!

Svoje ime na semaforu upisao je i Dominik Soboslaj.

21:50

45+3' Ludnica u Bačkoj Topoli!

Olimpijakos se potpuno vratio i izjednačio protiv Makabi Tel Aviva!

Nakon 1:4 u Pireju, sada grčki tim vodi sa 3:0 u Bačkoj Topoli, što je donelo potpuni egal od 4:4 u dvomeču.

Taj rezultat doneo je Podens golom duboko u nadoknadi prvog poluvremenu.

Od drugog poluvremena drugog meča kreće se, praktično, od nule!

21:48

45+2' Vodi Briž protiv Moldea

Gol za ukupnih 2:2 u dvomeču postigao je Skov Olsen.

21:47

45+2' Po gol Lila i Šturma

Poveo je francuski tim preko Santosa u 43. minutu, da bi Vutrih poravnao u 45+2. na 1:1.

Sada je ukupno 4:1 za Lil.

21:40

37' Svilar prima evrogol!

Dani Velbek ga je savladao na prelep način i doneo Brajtonu 1:0 protiv Rome.

Sada je ukupno 4:1 u korist "vučice", ali moglo bi da se zakuva na "Ameks" stadionu.

21:37

37' Evo drame na "TSC areni"!

Olimpijakos ima vođstvo od 2:0 u Bačkoj Topoli, a Makabi Tel Aviv ukupnu prednost od "samo" 4:3.

Biće drame!

21:35

34' Sporting vodi u Bergamu

Pedro Gonkalveš je odigrao dupli pas i pogodio kao na malom fudbalu.

A onda briznuo u plač zbog emocija koje su ga pogodile zbog privatnih problema i smrtnog slučaja kroz koji je prošla njegova porodica poslednjih dana.

21:25

25' Vodi i Aston Vila

Ajaks je poklekao u Birmingemu.

Oli Votkins je ostao nemarkiran na skoku i prelepo je pogodio glavom za 1:0 u ovom dvomeču.

21:15

14' Neverovatno, već je 4:0!

Debakl Sparte već posle 14 minuta igre na "Enfildu"!

U strelce se upisao i Kodi Gakpo.

21:12

10' Poveo je Olimpijakos protiv Makabi Tel Aviva

Podens je smanjio ukupnu prednost Izraelaca na 4:2.

Meč se igra na TSC areni i ovaj gol mogao bi da zakuva revanš.

21:11

10' Au, već je 3:0!

Odnosno, ukupnih 8:1 u dvomeču Liverpula i Sparte.

Pogodio je i Mohamed Salah!

21:09

8' Već je 2:0 na "Enfildu"

Veliku grešku odbrane kaznio je Bobi Klark.

21:08

7' Prvi gol postiže Liverpul

Prvi gol u večernjem terminu postigao je Darvin Nunjes.