Fudbaleri Partizana su pokazali da su miljama daleko od Lige šampiona, a nakon poraza od kijevskog Dinama (6:2), veliko je pitanje da li su kalibar i za neko od preostala dva evropska takmičenja.
Crno-beli još uvek nisu zvanično eliminisani iz borbe za elitu, ali ni najveći optimista verovatno ne veruje da četa Aleksandra Stanojevića može da nadoknadi ovoliki zaostatak naredne srede u Humskoj (20.00).
Partizan je posle sedam godina dobio šansu da se bori za Ligu šampiona, ali iz ove perspektive – bolje da nije.
"Ovo nam je pokazatelj gde smo u odnosu na Ligu šampiona. Kvalifikacije... Daleko znači", rekao je Stanojević.
Strateg crno-belih bio je sasvim miran na konferenciji za medije, očigledno realan i svestan da je ukrajinski tim nivo iznad.
U svakom smislu – brzini, igri, fizičkoj snazi, fudbalskoj inteligenciji.
Očigledno je Stanojević i pre ove bruke znao sve to, ali je u datim okolnostima probao da se nadigrava sa kijevskim velikanom.
Ozbiljnim ekipama se ne dešava da prime tri gola za pet minuta.
Upravo se to dogodilo crno-belima u završnici prvog poluvremena.
"Bio je šok, brzo smo primili tri gola. Rekli smo im da probamo da postignemo gol, ostanemo u igri. Dali su gol, smanjili smo, ali nismo izdržali njihov ritam i brzinu u igri", prokomentarisao je Stanojević.
Zatečenost i šok zahvatio bi i mnogo jače ekipe od Partizana, koji je na trenutak uspeo da se vrati, da bi potom opet pao – i debakl je bio neminovan.
Mada, Partizan ništa više od toga nije ni zaslužio. Maltene da poštenu šansu za 90 i kusur minuta nije uspeo da napravi.
Odnos u šutevima (23-4) dovoljno govori ko se i u kolikoj meri pitao na Areni u Lublinu, koja je bila svedok "samoubistva srpskog fudbala", što kaže Mirko Poledica.
Partizan je na teren izašao sa čak osmoricom stranaca, za razliku od Dinama, čija je čitava prva postava bila sačinjena od domaćih fudbalera.
Iako, ne računajući Andrija Jarmolenka, to nisu toliko poznata imena široj fudbalskoj javnosti, ti momci su sve skeptike demantovali na terenu.
Mikola Šaparenko, Volodimir Bražko i kompanija su odigrali u drugoj brzini u odnosu na crno-bele, koji će pod hitno morati da se konsoliduju.
Ali ne za revanš, pošto je ovde sve jasno. Sezona je već sada dovedena u pitanje, a nova pojačanja, za kojima vapi Stanojević, pitanje koliko su realna.
Fudbaleri Bornmuta i Njukasla ostvarili su trijumfe u mečevima 26. kola Premijer lige, dok je Čelsi ispustio dva gola prednosti te remizirao protiv Lidsa.
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Domaćini iz Poljske doneli su neočekivanu odluku pred start meča trećeg kola kvalifikacija za LŠ protiv Crvene zvezde, kada su na video bimu prikazali bivšeg igrača Partizana.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Redmi Note 15 Pro 5G je model koji jasno cilja korisnike koji žele što više hardvera za svoj novac, ali bez klasičnih kompromisa koji su godinama pratili srednju klasu.
Komentari 27
Pogledaj komentare Pošalji komentar