Fudbal 0

7.3.2024.

22:56

Dinamo slavio uz uvrede Partizanu, Tadić golom zapečatio četvrtfinale!

Odigrane su sve prve utakmice osmine finala Lige konferencije, uz nekoliko vrlo zanimljivih okršaja u kojima su učestvovali srpski igrači.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/ANTONIO BAT

Na zagrebačkom "Maksimiru" je Dinamo stekao veliku prednost u odnosu na PAOK pobedivši rezultatom 2:0 (1:0).

Heroj "modrih" bio je kapiten Bruno Petković, koji je postigao oba gola na meču.

Prednost hrvatskom šampionu doneo je u 37. minutu, a trijumf potvrdio u 71.

PAOK predvođen Andrijom Živkovićem kao kapitenom nije imao pravu šansu tokom celog susreta, ali će svoju šansu za povratak tražiti u revanšu na "Tumbi" u Solunu kroz sedam dana.

Tokom ovog susreta u par navrata sa tribina su se čule uvrede na račun Partizana, bratskog kluba PAOK-a.

"Nek' živi ljubav, nek' se budi dan, neka svako dijete mrzi Partizan", ori se stadionom "Maksimir".

Dušan Tadić je sa Fenerbahčeom još bliži četvrtfinalu, pošto je na gostovanju Sen Žiloi u Briselu bio veoma ubedljiv sa 3:0.

Srpski kapiten je od starta bio na terenu, a u nadoknadi je bio taj koji je zapečatio trijumf "kanarinaca" i, najverovatnije, plasman među osam najboljih.

Fener je poveo u 20. minutu kada je Miču Batšuai pogodio za 1:0, da bi posle brojnih propuštenih šansi domaćih Ostervolde u 84. doneo 2:0.

U trećem minutu nadoknade je dosuđen penal za turski tim koji je izveo Dušan Tadić i rutinski pogodio za ogromnu prednost pred revanš u Istanbulu.

Rezultatski najuzbudljiviji meč večeri odigran je u Budimpešti gde je Makabi Haifa dočekala Fiorentinu i izgubila meč rezultatom 3:4 (2:1).

Goleadu je započeo napadač "viole" Nzola golom već u 2. minutu, ali je 10 minuta kasnije Abdulaje Sek izjednačio.

Kinda je u 29. minutu pobegao čuvarima i pogodio za 2:1, što je neutralisao Beltran na isteku set vremena igre.

Makabi je ponovo poveo u 67. minutu, da bi samo šest kasnije Mandragora pogodio za 3:3.

"Domaćin" je od 80. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Šoua, što je u 95. minutu materijalizovao Barak za krajnjih 4:3.

Nikola Milenković odigrao je ceo meč u postavi Fiorentine.

Najnezanimljiviji meč večeri bio je u Švajcarskoj, gde su Servet i Viktorija Plzenj remizirali bez golova.

To svakako blago favorizuje češki tim pred revanš za nedelju dana.

Sva dešavanja sa terena širom Evrope pratili smo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net.

22:56

90+5' Milenkovićeva Fiorentina dolazi do pobede!

Duboko u nadoknadi, u petom minutu, Antonin Barak donosi 4:3 ljubičastima.

22:54

90+3' Taaaaadiiiiiiiić!

Gol srpskog reprezentativca za 3:0 Fenerbahčea.

I, gotovo izvesno, plasman u četvrtfinale Lige konferencije.

22:25

71' Dinamo Zagreb duplira prednost!

Opet Bruno Petković!

I, naravno, erupcija oduševljenja na "Maksimiru"!

21:55

Rezultati na poluvremenu:

21:40

37' Vodi Dinamo!

Bruno Petković je pobegao odbrani PAOK-a i iz drugog pokušaja zatresao mrežu rivala.

I, naravno, izazvao eksploziju oduševljenja na "Maksimiru".

21:25

Navijači Dinama vređaju Partizan:

20:30

Andrija Živković kapiten PAOK-a na "Maksimiru":

20:15

Trio Srba ove večeri:

Od starta će na terenu biti Dušan Tadić u gostima kod Sen Žiloe, kao i Nikola Milenković u ljubičastom dresu Fiorentine protiv Makabi Haife.

Takođe, pratićemo pomno učinak Luke Jovića, koji će sa klupe početi susret Milana protiv praške Slavije.

20:00

Dobro došli u Live BLOG B92.net:

Pred nama je još po četiri prvih utakmica osmine finala Lige Evrope i Lige konferencije, a najviše pažnje privlači okršaj na zagrebačkom "Maksimiru".