Nova vest
Debakl Hajduka 1

31.7.2026.

10:25

Trener Splićana posle debakla: "Nije do nas, Pafos je sjajan"

Splitski Hajduk još jednom je, po ko zna koji put, krajnje neprijatno iznenadio svoje navijače.

Izvor:B92.sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Trener Splićana posle debakla: "Nije do nas, Pafos je sjajan"
Ante Cizmic / imago sportfotodienst / Profimedia

Konstatacija koja se otuda nameće: poražavajući rezultati "bilih", bilo da su u okviru domaće lige, bilo da je reč o Evropi, više nisu novost niti nešto što bilo koga iznenađuje.  

Hajduk se protiv Pafosa obrukao – posle pobede od 2:0 na "Poljudu" u revanšu je poražen 4:0.

I to kako – legionari u dresu Kiprana predvođeni Davidom Luizom gol za produžetke postigli su u trećem minutu nadoknade da bi potom u dodatnom vremenu potukli do nogu Dalmatince.   

Trener gostiju Gonzalo Garsija rekao je posle meča na Kipru da se ekipa jednostavno nije snašla protiv kvalitetnijeg protivnika. 

"Nije bio plan (da se branimo). Plan je bio uzeti loptu, biti agresivan. To smo radili prošlu utakmicu. Danas je Pafos bio agresivan sa dobrim dugim loptama. Nekako smo pali. Problem je bio kada smo imali loptu. Možemo puno bolje... Nismo uspeli da igramo. Pafos je jako kvalitetan. Nismo bili sjajni, ali postigli su gol u poslednjem minutu. Čak ni centaršut koji je prethodio golu nije bio najbolji... Da je ostalo 1:0, prošli bismo, ali to je fudbal".

Garsija kaže da problem nije bio manjak fokusa igrača Hajduka, kako su to videli pojedini novinari. Urugvajac smatra da jePafos jednostavno bolji tim.

"Nije do mentaliteta, oni su jako dobri. Nije do fokusa i koncentracije. Vidite prvi gol, brzi su, sa velikom brzinom pređu 50 metara. Ljudi ne znaju realnost, Pafos je sjajan, pun igrača sa iskustvom. U prvoj utakmici smo im minimalizirali kvalitet, ali u revanšunismo napravili što smo morali. Verovatno nas je dva gola prednosti prebacilo u razmišljanje o preživljavanju".

Splićani se sada sele na kolosek lige Koneferencije gde će im u okviru treće runde kvalifikacija rival biti najtrofejniji litvanski tim Žalgiris. 

Drugi Žalgiris, punog imena Kauno Žalgiris, rival je zagrebačkom Dinamu u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu