Fudbal 4

15.5.2024.

13:50

Italija ostala bez veznjaka za EURO

Fudbaler Aston Vile i italijanski reprezentativac Nikolo Zaniolo propustiće predstojeće Evropsko prvenstvo zbog povrede stopala, prenosi Korijere delo Sport.

Izvor: Tanjug

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Zaniolo se povredio pre dva dana na meču 37. kola engleske Premijer lige između Aston Vile i Liverpula (3:3).

On je u igru ušao u 65. minutu, ali je 14 minuta kasnije morao da napusti teren zbog povrede.

Italijanski mediji navode da je posle dodatnih pregleda utvrdjeno da je fudbaler Aston Vile doživeo težu povredu stopala, a van terena biće najmanje mesec dana.

Korijere delo Sport podseća da je Zaniolo propustio i prethodno EP, koje odigrano 2021. godine, zbog povrede ligamenata kolena.

Italija je tada osvojila titulu, pošto je u finalu EP posle penala pobedila Englesku ukupnim rezultatom 4:3.

Zaniolo (24) je za reprezentaciju Italije odigrao 19 utakmica i postigao je dva gola.

EP će biti održano u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula, a Italija će igrati u grupi sa Španijom, Hrvatskom i Albanijom.