Zanimljivu utakmicu smo gledali u Portu, gde na kraju nismo imali pobednika.
Rano smo videli oba gola na ovom meču. Prvo je poveo Porto, kada je posle samo 11. minuta igre, domaći tim došao do prednosti posle gola Vilijama Gomeša.
Nije to poremetilo igrače Notingem Foresta, koji su samo dva minuta kasnije došli do izjednačujućeg pogotka.
Matijas Fernandeš je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu za veliku radost gostujućih fudbalera.
U nastavku meča nismo videli toliko sadržajnu utakmicu, a bliži pobedi su bili igrači Notingem Foresta, koji su u 63. minutu mogli do gola, ali je pogodak Igora Žesusa bio poništen.
Fudbaleri Aston Vile pobedili su Bolonju kao gost sa 3:1.
Neverovatan splet okolnosti na stadionu Renato Dal Ara, a u glavnoj ulozi je bio Ezri Konsa.
Štoper ekipe iz Birmingema je bio najsrećniji na terenu, kada je glavni sudija meča poništio autogol, koji je Konsa postigao.
Da bi onda u smiraj prvog poluvremena postigao i gol, čime je Aston Vila došla do prednosti na odmoru.
U nastavku meča osokoljeni sa rezultatom na semaforu, igrali su znatno bolje i u drugom poluvremenu.
To se isplatilo već u 51. minutu kada je Oli Votkins uspeo da duplira prednost svoje ekipe i tako Aston Vilu dovede na prag plasmana u polufinale Lige Evrope.
Međutim da ćemo imati zanimljiv revanš i da ništa nije gotovo posle prvog dual postarao se Džonatan Rou, koji je u 90. minutu pogodio i tako smanjio prednost Aston Vile.
Ali samo što je Bolonja postigla gol, tako je Oli Votkins iskoristio lošu reakciju odbrane domaćina i postigao i drugi gol na meču.
— UEFA Conference League (@Conf_League) April 9, 2026
22:55
Kraj utakmica
Okončane su sve utakmice.
22:53
Treći gol Palasa
Ismaela Sar je pred sam kraj meča pogodio mrežu Fiorentine i sada Kristal Palas će najverovatnije slaviti sa ubedljivih 3:0.
22:49
Ali Votkins
Samo što je Bolonja postigla gol, tako je Aston Vila vratila dva gola razlike. Posle kornera, odbrana Bolonje je katastrofalno reagovala, a Votkins je uspeo da postigne svoj drugi gol na meču.
22:45
Vraća se Bolonja
Džonatan Rou smanjio je prednosti Aston Vile, što nam samo garantuje zanimljiv revanš za sedam dana.
22:38
Šahtjor ne staje
I treći gol u mreži AZ Alkmara od strane ekipe Šahtjora.
22:34
Frajburg rešava pitanje pobednika
Matijas Ginter je strelac trećeg gola za Frajburg na utakmici protiv Selte.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Mira Andrejeva je na pobedničkoj konferenciji za medije u Parizu istakla da joj je veliki uzor Rodžer Federer, iako je švajcarski as već godinama u penziji.
Srpski reprezentativac Alen Kujundžić osvojio je titulu svetskog šampiona u seniorskoj pojedinačnoj konkurenciji na prvenstvu sveta u kuglanju, koje je završeno 6. juna u austrijskom gradu Švac.
Fudbalski savez Irana (FFIRI) saopštio je da je njihovoj reprezentaciji povučena predviđena kvota ulaznica za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026, zbog čega veliki broj iranskih navijača, koji su već organizovali putovanje, neće moći da prisustvuje utakmicama.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana imaju priliku da izjednače finalnu seriju ABA lige, ali i da naprave možda ključan korak ka šampionskom prstenu, kada u subotu od 18 časova gostuju ekipi Dubaija u drugom meču.
Apsolutni heroj Niksa bio je Džejlen Branson koji je ubacio 30 poena, a na drugoj strani je Viktor Vembanjama bio najefikasniji sa 26 poena i 12 skokova.
Opel će da uloži više od milijardu evra u Nemačkoj do 2030. godine, saopštio je Stellantis, a cilj je ojačati proizvodnju i razvoj novih omdela na evropskom tržištu.
Stellantis je opozvao više od 1,3 miliona vozila marke Jeep širom sveta zbog rizika od požara i pozvao vlasnike da parkiraju vozila dalje od objekata i drugih automobila dok se ne sprovede popravka.
Gubitak pristupa GPS navigaciji bi napravio potpuni haos u vojnim manevrima. Upravo to bi moglo da objasni zašto Rusija, kako se čini, testira način za ometanje GPS signala širom Evrope.
Kompanija Anthropic, jedna od vodećih svetskih firmi kada je reč o razvoju veštačke inteligencije (AI), podnela je poverljivu prijavu za inicijalnu javnu ponudu akcija (IPO) u SAD.
Plan kompanije OpenAI je da u roku od nekoliko nedelja transformiše ChatGPT u takozvanu "superaplikaciju", prenosi FT pozivajući se na anonimne izvore.
Nakon što je na WWDC 2026 konferenciji premijerno prikazao iOS 27, macOS 27 Golden Gate, iPadOS 27 i watchOS 27, Apple je zvanično potvrdio i listu podržanih uređaja.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar