Crveno-beli su u poslednjem kolu Lige Evrope odigrali nerešeno 1:1 sa španskom ekipom.
Stanković je odmah prokomentarisao dva poništena gola crveno-belih.
"Siguran sam da je bio kontra, da ne bi bio penal, da je bilo obrnuto, da je defanzivac odgurnuo Saleta. Intenzitet? Ne znam, videli smo koliko smo mogli. Taj momak promašuje loptu, pa taj duel. Drugi gol su odlučili centimetri. Videli ste pas i prijem, mnogo mi je žao zbog Marka. Svako je dao sve od sebe. Nismo se povukli. Kad smo morali, bili smo svi iza lopte. Prvih 30 minuta da. Znate kako je kad Marakana eksplodira, mislio sam kod drugog gola da je gol. Onda padneš, ja padnem. Oni su onda imali 'mrtvu' šansu. Uspeli smo da se izvučemo iz tog momenta. Selta je ekipa koja raste, rade sistematski. Brzi su, jaki na lopti, tehnički fenomenalni. Ponosan sam na igrače. Imam problem samo ako nema odnos prema igri", rekao je Stanković.
Da li je Zvezda zaslužila pobedu?
"Ne znam koliko se iskrenost isplati. Na kraju je okej. Da je bilo 2:0, bila bi druga utakmica. Moglo je da prevagne i tamo i ovamo. U finišu dve šanse, otvorena šuta, prelep gol, imali su kontru... Da sklonimo ta dva gola, okej je rezultat. Da su dva gola bila u prvom poluvremenu, ne znam kako bi se meč završio. Igrali smo protiv sjajnog trenera, vizionara. Teški su bili da se pripremimo. Nismo odustajali nijednog trenutka. Nastavili smo visoko. Izjednačili smo posle dva minuta. Probali smo da im guramo loptu u prazan prostor. Marko kad je dao gol iza odbrane, Bruno je tako dao gol isto. Prava fajterska utakmica. Ne bih komentarisao suđenje, mlad sudija iz Italije. Od njega će napraviti boljeg sudiju, danas je mogao bolje. Nemam nikakve zamerke".
"Nemam želju. Samo da napredujemo u radu sa našim momcima. Pohvalio sam ih, pa se zahvalip. Zahtevna utakmica, dobili su dosta informacija, probali su da prenesu na teren".
"Miloje je odradio veći posao. Ja sam odradio dve utakmice. To je Milojev prolaz."
O pojedinačnom učinku igrača, konkretno Tiknizjana.
Ne možemo da idemo od 100 pa do nula. Imao je teškog rivala, nezgodnog klijenta. Za malog Avdića - on me je oduševio. On, Gudelj, Kostov. Mogao je Kostov bolje, ali i on je imao teškog klijenta. Avdiću sam rekao da radi i da uživa. Marakana, debi, mislim da on neće spavati. Tako smo istrpeli Erakovića, tako je postao reprezentativac".
Da li je pričao sa Kataijem i Arnautovićem posle utakmice.
"Posle utakmice uđem u svlačionicu, bez obzira da li je pobeda ili poraz. Da ulazim jedan na jedan, ne. Kada je Sale dao onaj pas, gledali smo se očima, rekao sam mu: 'Doktore fudbala'. Za Mareta mi je mnogo krivo. To je Arnautović koji treba Zvezdi".
O pojačanjima.
"Ne volim dok se ne završi, znate kakav je prelazni rok. Voleo bih da pričamo o utakmici, povratku na teren. Mogao sam da umrem. Ne znaš šta da radiš, kao dete. Da li da trčiš ka severu, a utakmica se nije završila. Stadion je reper za sve", istakao je Stanković.
Dešavanja sa "Marakane" mogli ste da pratite OVDE.
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić nije mogao u potpunosti da uživa u pobedi nad Nemačkom, pošto je posle meča najveću pažnju posvetio povredi Maše Kirov.
FK Partizan obeležio je 50 godina od jedne od najvažnijih titula u svojoj istoriji, osvojene u sezoni 1975/76, kada su crno-beli posle punih 11 godina čekanja ponovo postali šampioni Jugoslavije.
FIFA je saopštila da će ljubitelji fudbala moći da kupe autentične delove travnate podloge sa terena na kojem će biti odigrano finale Svetskog prvenstva 2026. godine, po ceni od 450 dolara po komadu.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Možda i najružnija utakmica na Mundijalu. Paragvajci su tukli, simulirali, provocirali, ali je Francuska "bunker" probila iz penala, koji je realizovao Mbape. Sada ih čeka Maroko.
Sezona Crvene zvezde u Evropi započeta je tragičnim ispadanjem od Pafosa iz kvalifikacija za Ligu šampiona, međutim, sada kada se pogleda – prvak Srbije je u nastavku izvadio fleke.
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić nije mogao u potpunosti da uživa u pobedi nad Nemačkom, pošto je posle meča najveću pažnju posvetio povredi Maše Kirov.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Jedan bivši automehaničar podigao je ozbiljnu prašinu nakon što je javno priznao da je tokom svoje karijere lažirao stotine popravki pod garancijom. Ipak, on tvrdi da je za to imao "debeo razlog".
Tehnološki gigant Nvidia predstavio je seriju kolekcionarskih kartica "GeForce Trading Cards" koje, prema rečima kompanije, predstavljaju "najveće trenutke u istoriji GeForce PC gejminga".
Komentari 15
Pogledaj komentare Pošalji komentar