Nova vest
b92
Fudbal 9

12.10.2025.

11:32

Bivši fudbaler Zvezde se prisetio kultnog meča protiv Bordoa – sva svalio na saigrača VIDEO

Nikola Maksimović, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i reprezentativac Srbije, posle 13 godina se osvrnuo na čuveni meč crveno-belih protiv Bordoa u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Autor:B92.sport

B92.sport
Bivši fudbaler Zvezde se prisetio kultnog meča protiv Bordoa – sva svalio na saigrača VIDEO
STANKOVIC/XAOCPHOTO / Sipa Press / Profimedia

Francuzi su u revanšu stigli do pobede u nadoknadi (3:2), kojom su prošli u grupnu fazu.

Jedan od krivaca za neuspeh crveno-belih je bio upravo Maksimović, koji je u nadoknadi katastrofalno reagovao kod izbijanja lopte i tako kumovao penalu koji će napraviti Boban Bajković.

Ipak, novi štoper Kustošije smatra da je veća krivica crnogorskog čuvara mreže.

"Dosta se priča o tome, ali nemam problem. Posle Bordoa sam 10 dana plakao. Bio sam mlad, velika utakmica, da smo ušli u Ligu Evrope – sve bi krenulo na bolje. Ili ne bi, ne znam, bila je mnogo loša situacija u klubu. Krenuo sam da izbacim loptu, već sam je video na tribinama, ali mi je prešla preko noge", rekao je Maksimović gostujući u podkastu "Inkubator" i dodao:

"Nije bilo potrebe da Bajković izlazi toliko. Mi smo bili u punom sprintu nazad – ispravili bi to. Bajko je meni dobar drugar, ali niko njemu nije zamerao na tome, nego meni. Razumem ga – reagovao je srce. Opet, moja greška je fudbalska, ali ko god je realan će da kaže – gde je Bajko krenuo, zapitao se sada već štoper na zalasku karijere o reakciji tadašnjeg golmana Zvezde, koji je nerezonski krenuo ka igraču kod kog je bila lopta."

Maksimović je te iste godine na zimu stigao u Ljutice Bogdana iz redova užičke Slobode i na stadionu "Rajko Mitić", a klub napustio na leto 2013. godine kada je pojačao Torino.

Tokom karijere je igrao i za Napoli, Spartak iz Moskve, Đenovu, Hatajsport, te Montpelje.

Podeli:

loader

Komentari 9

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu