Za poslednje tri "karte" izborili su se Benfika, Klub Briž i Kopenhagen, koji su u Ligu Evrope poslali Fenerbahče, Rendžers i Bazel.
Ni ove sezone "zvezdice" Lige šampiona neće videti Žoze Murinja, koji je sa turskim vicešampionom poražen na gostovanju u Lisabonu minimalnim rezultatom 1:0.
U ukupnom dvomeču Murinjov tim nije postigao nijedan pogodak, te se može reći da je zasluženo ispao, a Benfika je bila bolja samo za gol Akturkoglua u 35. minutu.
U drugom poluvremenu Fener je najbliži golu za produžetke bio kada je Jusuf En Nesiri pogodio prečku glavom.
Mnogo uverljiviji je bio Klub Briž koji je "do daske" ponizio Rendžers sa ukupnih 9:1. Nakon 3:1 na "Ajbroksu" u revanšu u Belgiji bilo je čak 6:0.
Jedan od strelaca u debaklu "policajaca" bio je i Aleksandar Stanković, sin Dejana Stankovića, koji je mrežu zatresao u nadoknadi prvog poluvremena.
Osim njega, mrežu Škota pogađali su još Tresoldi, Vanaken, Sejs dva puta i Colis.
Poslednji putnik u elitu je Kopenhagen, koji je na svom "Parkenu" savladao Bazel sa 2:0 i nakon švajcarskih 1:1 je to bilo sasvim dovoljno za prolaz.
Junaci trijumfa bili su iskusni Kornelijus golom u 46. i Jusufa Mukoko iz penala u 84. minutu.
Liga šampiona, plej-of
Utorak:
Kairat - Seltik 0:0 (prvi meč 0:0) *penalima 3:2
Pafos - Crvena zvezda 1:1 (prvi meč 2:1)
Jaja 89 – Ivanić 60
Šturm - Bode/Glimt 2:1 (prvi meč 0:5)
Žata 30, Oerman 73 – Jorgensen 15
Sreda:
Karabag - Ferencvaroš 2:3 (prvi meč 3:1)
Andrade 25, Zubir 45 – Jozef 12, Varga 55p, Tot 81
Benfika - Fenerbahče 1:0 (prvi meč 0:0)
Akturkoglu 35
Klub Briž - Rendžers 6:0 (prvi meč 3:1)
Tresoldi 5, Vanaken 32, Sejs 41, 45, Stanković 45+2, Colis 50
Kopenhagen - Bazel 2:0 (prvi meč 1:1)
Kornelijus 46, Mukoko 84p
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar