Njegov tim je u Poznanju savladao Leh sa velikih 3:1, ali strateg crveno-belih insistira da opuštanja ne sme biti pred revanš u Beogradu kroz sedam dana.
"Igrali smo protiv jako dobrog protivnika, koji stalno vrši pritisak. Agresivni su. Bilo je i očekivano da će Leh, pogotovo kući, pred fantastičnim ambijentom, odigrati kvalitetno. Malo smo se mi tu, neke stvari nismo dobro odradili. Lagano smo gubili loptu, nismo uspeli da kontrolišemo. Malo smo se konsolidovali i počeli da igramo ono što smo želeli. U ovakvim takmičenjima nemate loših protivnika. Odradili smo prvo poluvreme, očekuje nas teška utakmica u Beogradu", rekao je Milojević i dodao:
"Videli smo Leh i u prethodnim utakmicama, oni imaju svoj model igre. Već sam rekao igračima da u Beogradu igramo kao da je 0:0. Ne želim nikakvu euforiju, jer nema potrebe. Imamo sedam dana da se pripremimo. Opet očekujem Leh koji će izaći i probati da uradi sve na našem stadionu."
"Mislim da je Bruno jako bitan za naš sistem. Odigrao je dobru utakmicu. Zadatak koji smo mu postavili je odradio na fenomenalan način. Kako ćemo ga koristiti ćemo videti u narednim utakmicama. Danas je dosta toga zavisilo od njega", dodao je Milojević.
Na ovom meču je priliku da debituje dobio Babika, a Milojević nije hteo da priča o greškama koji je krilni fudbaler pravio po ulasku u igru.
"Šavi je došao sa nama, trenira dva-tri dana. Na tri treninga je bio, tek je upoznao igrače. Da pričam o greškama, mislim da je degutantno. Da mu damo vremena, nemojte odmah da pucate. Kako god hoćete. Zašto smo toliko skloni... Ovde ćemo posle 45 minuta da mu stavljamo omču oko vrata. Treba da mu damo vetar u leđa. Od mene će to imati. Pojedinim igračima treba dosta vremena. Babika je dao doprinos svojom brzinom, to je teško braniti", jasan je bio Milojević.
Nastavio je u istom maniru, očigledno nezadovoljan tretmanom njegovih fudbaler u srpskim medijima.
Drugi kamen spoticanja je bio Rade Krunić, dvostruki strelac protiv Leha.
"Što se tiče Krunića, isto ko i za Babiku. Rade je mnogo dobar čovek, što je za mene najbitnije. Drvlje i kamenje, osude je prošao kada je došao. Izrastao je u lidera ekipe, što i jeste. Igraće bez pogovora. Znate da je ceo jesenji deo igrao na poziciji štopera koja mu nije prirodna. Ponos mi je što imam takvog igrača u ekipi. Mlađi igrači imaju od koga da nauče. Savršena karijera. Svaka mu čast na tome", nastavio je u istom maniru Vladan.
Situacija je eksalirala kada je jedan od okupljenih novinara okarakterisao golmana Mateusa kao direktnog krivca za gol Leha.
"Nemojte da mi postavljate pitanje... Krivac direktan? Kakva su to pitanja? Ti momci igraju fudbal, pomozite im. Šta znači direktan krivac? Hajde da ga izbacimo iz aviona. Sledeći put neću odgovarati na ta pitanja. To je tako degutantno. Vređate mene kao trenera. Neću da odgovaram na takva pitanja", zaključio je Milojević u burnom maniru.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Crvena zvezda je ispala od Pafosa u plej-ofu za Ligu šampiona, a trener Crvene zvezde Vladan Milojević imao je veoma emotivno izlaganje posle meča u miks zoni, a potom i na konferenciji za medije.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Pre nego što su spasene, turistkinje su se čak fotografisale pored svog iznajmljenog Mercedesa, koji je privremeno postao atrakcija na skijaškoj stazi.
Direktor Olivije Fransoa smatra da gradski automobili nemaju realnu potrebu da idu brže od zakonskog ograničenja. Kako ističe, prosečna maksimalna dozvoljena brzina u Evropi iznosi oko 118 km/h.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar