Poljski i srpski prvak odmeriće snage na "Enea" stadionu, u sredu od 20.30 časova, u prvom susretu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Jedini van protokola je povređeni Nemanja Radonjić, dok su Marko Arnautović i Rade Krunić, uprkos spekulacijama, ipak sa timom u Poznanju, što se videlo i na poslednjem treningu uoči utakmice.
Najveća dilema kada je potencijalnih 11 crveno-belih u pitanju biće pozicija ofanzivnog veznog, koju je dosad, u ranoj fazi sezone, najviše pokrivao Aleksandar Katai.
"Problem" je što se Šerif Ndiaje, najbolji strelac iz prošle sezone, vraća najverovatnije u prvu postavu i onda se postavlja pitanje šta sa Brunom Duarteom.
Brazilac je odlično počeo sezonu, davao je gol na svakom meču i u tom smislu zaslužuje mesto u startnoj postavi.
Srdjan Stevanovic/Starsport
Milojević je neko ko jako ceni Duartea, njegovo požrtvovanje i pretrčane kilometre, a to će svakako biti potrebno na tvrdom i nezgodnom gostovanju kod Leha.
Jung-vu Seol se vraća u tim posle odrađene suspenzije, pa je i odbrana, ispred standardnog golmana Mateusa, manje-više poznata.
To su Korejac, ali i Miloš Veljković, Rodrigao i Nair Tiknizjan. Zadnji vezni su Timi Maks Elšnik i Rade Krunić, iako je nekadašnji igrač Milana u ponedeljak trenirao samostalno.
Mahmudu Badžo, pojačanje iz Dunajse Strede je svakako opcija. Ipak, Krunić se očekuje u sredini, baš kao i Felisio Milson na desnom krilu, gde će mu ubudće konkurencija biti i Šavi Babika.
Naravno, mesto kapitena Mirka Ivanića se ne dovodi u pitanje, dok bi ključne mogle da budu izmene trenera Milojevića.
Šansu sa klupe, dakle, vrebaju spomenuti Katai, Badžo, Babika, ali i Marko Arnautović i pomalo zaboravljeni Piter Olajinka.
Košarkaška ABA liga saopštila je da će regionalno takmičenje od naredne sezone imati novog sportskog direktora, pošto je sporazumno raskinuta saradnja sa Milijom Vojinovićem.
Nekadašnji trener Liverpula Arne Slot potvrdio je da je razgovarao sa predstavnicima Fudbalskog saveza Holandije, ali je poručio da trenutno nije zainteresovan za posao selektora.
Situacija oko vlasništva Monaka dobila je novi obrt, pošto se legendarni Ronaldinjo pojavio kao potencijalni investitor u košarkaški klub iz Kneževine.
Izvršni odbor Olimpijskog komiteta Srbije održao je VII sednicu, na kojoj su razmatrane aktuelne aktivnosti organizacije, pripreme za predstojeća međunarodna takmičenja, ali i nekoliko važnih organizacionih pitanja.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Košarkaška ABA liga saopštila je da će regionalno takmičenje od naredne sezone imati novog sportskog direktora, pošto je sporazumno raskinuta saradnja sa Milijom Vojinovićem.
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
Na prvi pogled deluje neobično, ali ovi valjci imaju važnu bezbednosnu ulogu. Holanđani ih postavljaju na saobraćajne znakove kako bi sprečili sove da sa njih love plen.
Londonska policija zaplenila je 90 automobila vrednih više od 10 miliona dolara, a među njima se našao i izuzetno redak Ferrari Monza SP2. Vozač je navodno imao samo probnu dozvolu i nije imao osiguranje.
Italija je na vrhu liste zemalja sa najagresivnijim vozačima, dok su Velika Britanija i SAD takođe visoko rangirane. Istraživanje je otkrilo i koje vozačke navike najviše nerviraju druge učesnike.
Saobraćajna policija u Srbiji uvodi android uređaje koji u realnom vremenu prikazuju prekršaje zabeležene kamerama, a određene kazne moći će da se plate odmah na licu mesta.
Google menja način imenovanja hakerskih grupa i ukida stare APT kodove. Saznajte kako novi sistem funkcioniše i zašto je prepoznavanje sajber-napadača postalo ključno za bezbednost na mreži.
Zbog rasta cena memorije, novi pametni telefoni poskupeli su za 13%, pa kupci sve više prelaze na obnovljene i polovne uređaje čija prodaja beleži rast.
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar