Istorijski het-trik u Ljubljani – Olimpija od 0:2 do 4:2
Fudbaleri ljubljanske Olimpije pobedili su ekipu Inter Eskaldesa iz Andore 4:2 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Konferencija, i to posle velikog preokreta.
Gosti su do 56. minuta vodili 2:0 golovima Humanesa i Hermana. Iznenađenje je bilo na pomolu.
Prvak Slovenije našao se tada u vrlo neprijatnoj situaciji, poraz i mnogo više od toga su "visili u vazduhu"...
Na scenu je tada, malo posle drugog gola, stupio igrač utakmice, portugalski napadač Diogo Pinto, kojeg je trener "zmajčeka" Alberto Rijera uveo u igru na poluvremenu.
Portugalac je potpuno preokrenuo tok meča, zablistao kao retko kada u karijeri, odigrao simultanku i za samo devet minuta postigao je tri gola!
Prvi u 56, drugi u 61. i treći u 65. minutu za veleobrt i ogromno olakšanje za prvaka Slovenije.
Ujedno, njegov het-trik je i najbrži u istoriji Olimpije, te je, osim trijumfa koji je doneo, i svoje ime upisao zlatnim slovima u klupske almanahe.
Ali ni to nije bilo sve od ovog momka ove večeri - uspeo je da upiše i asistenciju.
Pinto je u 80. minutu proigrao Muhamedbegovića koji doneo svom timu 4:2 i mnogo mirnije misli pred revanš za sedam dana u Andori.
Olimpija je, podsetimo, ispala iz kvalifikacija za Ligu šampiona već na prvom koraku, porazom u dvomeču od Kairata (zbirno 1:3).
Bolji iz ovog dvomeča igraće u trećem kolu protiv pobednika duela Dinamo Minsk (Belorusija) i Egnatija (Albanija).
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Potpuno zatečen u Beogradu, istinski iznenađen strašću navijača Partizana, Dejvid Grej je uveren da će "Ister Roud" ispuniti sva očekivanja i obezbediti atmosferu dostojnu prilike.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Po prvi put u istoriji, prodaja elektrifikovanih vozila – hibrida, plug-in hibrida i potpuno električnih automobila – u jednom mesecu premašila je prodaju klasičnih benzinskih modela.
Sega i studio Ryu Ga Gotoku najavili su da će Yakuza 3 Remastered uskoro prestati da se prodaje kao samostalna digitalna igra, uoči izlaska Yakuza Kiwami 3 & Dark Ties izdanja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar