Fudbal 0

11.4.2024.

23:04

Aston Vila bolja od Lila – Živkovićev Paok poražen u Belgiji VIDEO

Fudbaleri Aston Vile su savladali Lil na domaćem terenu, rezultatom 2:1, u okviru prvog meča četvrtfinala Lige konferencija.

Aleksandar Stajkovac
Profimedia/xManjitxNarotrax

Domaći tim ima gol prednosti pred revanš u Francuskoj, koji je na programu za tačno nedelju dana 18. aprila.

Domaći tim je uspeo da povede već u 13. minutu, u strelce se upisao Oli Votkins na asistenciju Džona Mekgina – 1:0.

Lil je napadao do kraja prvog poluvremena, stvorio je tri ozbiljne šanse, ali nije uspeo da izjednači rezultat.

Aston Vila je sa golom prednosti otišla na pauzu na poluvremenu.

U nastavku je upravo asistent kod prvog gola Mekgin uspeo da se upiše u strelce i udvostruči prednost svog tima.

Igrao se 56. minut, kada je reprezentativac Škotske uspeo da savlada Lukasa Čevalijea za 2:0. Asistenciju je upisao Leon Bejli.

Nije se predavao Lil do samog kraja, pogodio je Gabriel Gudmundson u 64. minutu, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Ipak, uspeo je tim iz Francuske da umanji zaostatak pred revanš, pošto je u 84. minutu pogodio Bafode Diaktie na asistenciju nekadašnjeg đaka Mančester junajteda Anhela Gomesa.

Profimedia

U istom terminu, Paok je pretrpeo poraz od Klub Briža u Belgiji (1:0).

Jedini pogodak je postigao Hugo Vetlesen na asistenciju Ferana Jutgle.

Bili su bolji rival svih 90 minuta i zasluženo slavili.

Predost je mogla da bude veća, ali je Igor Tiago promašio jedanaesterac u 78. minutu.

Srpski reprezentativac Andrija Živković je odigrao čitavih 90 minuta za grčku ekipu.