Fudbal 4

11.4.2024.

20:40

Tadić vratio Fener iz mrtvih – Olimpijakos ispustio 3:0 VIDEO

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Fenerbahče rezultatom 3:2 (2:0) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige konferencije.

Profimedia/Emre OKTAY

Ali, turskog tima su "moralni pobednici", jer su uspeli da se izvuku iz teške situacije i zaostatka od 3:0.

Zaslužan za to je bio Dušan Tadić, kapiten reprezentacije Srbije, koji je postigao prvi gol za "kanarince" i pokrenuo je, potencijalno, i ukupan preokret u ovom dvomeču.

Da li će tako i biti saznaćemo za sedam dana na prepunom stadionu u Istanbulu, gde će atmosfera sigurno biti paklena.

Goleadu je otvorio Kostas Fortunis u devetom minutu, pogodivši donji ugao gola Livakovića sa nekih 20-ak metara.

Tadić i Fener su u tom periodu bili neprepoznatljivi, a Olimpijakos je to iskoristio da u 32. minutu duplira prednost.

Na asistenciju Fortunisa pogodio je Stevan Jovetić.

Kada je u 57. minutu Čikinja realizovao sjajnu akciju Olimpijakosa, činilo se da se ovaj dvomeč već "lomi" na stranu grčkog tima.

Međutim, 10 minuta kasnije Recos pravi nesmotreni prekršaj za jedanaesterac, što je pravi poklon za Dušana Tadića.

Srpski as je elegantno realizovao najstrožu kaznu. I pokrenuo svoj tim, zato što je već šest minuta kasnije stigao još jedan pogodak.

Centaršut je išao sa leve strane, Šimanski je spustio loptu do Kavečija, a on zatresao mrežu za 3:2.

Fenerbahče je pokušao u finišu potpuno da se vrati i izjednači, ali će svakako za to imati priliku u revanšu pred svojim vatrenim navijačima.

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu, videli smo potpuno suprotan meč, jer su Viktorija Plzenj i Fiorentina remizirali bez golova.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković je odigrao ceo meč na "Dosen areni" gde smo imalitek po jednu šansu na obe strane i to je sve vredno pomena.

Najpre je u 24. minutu Matej Vidra mogao da dovede Čehe u prednost, ali je lopta koju je poslao prohujala pored leve stative.

Fiorentina je najbolju šansu imala u 55. minutu kada je Lukas Beltran gađao u donji desni ugao, ali je Martin Jedlička na sjajan način intervenisao i odbranio taj udarac.

Sve će, dakle, biti rešeno za sedam dana na "Artemio Frankiju" u Firenci, gde će "viola" biti izraziti favorit.

Sva dešavanja sa ova dva susreta pratićemo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

Kraj meča i u PIreju

Olimpijakos nosi prednost u Istanbul, ali Fenerbahče može biti prezadovoljan posle zaostatka od tri gola.

20:37

Gotovo je u Češkoj

20:32

Još šest minuta nadoknade u Plzenju

Bilo je razloga za toliki produžetak, zbog dosta prekida u drugom delu meča.

20:22

82' Potpuno se promenio momentum u Pireju

Olimpijakos je imao lagodnu poziciju, već viđeni plasman u polufinale, međutim...

Sada se sa dva gola Fenera, počev od Dušana Tadića, sve promenilo.

Gledaćemo vrlo zanimljivu završnicu na "Karaiskakiju".

20:21

74' Fenerbahče stiže do drugog gola!

Fenerbahče je na pragu potpunog povratka posle 3:0.

20:19

Gol Dušana Tadića:

20:15

68' Tadić veoma siguran!

Kapiten srpske reprezentacije lako pogađa sa 11 metara.

Sada bi moglo da se zakuva u Pireju.

20:13

66' Penal za Fenerbahče!

Izvešće ga Dušan Tadić!

20:10

70' fudbala u Plzenju

Po jedna šansa na obe strane i to je sve do sada od Viktorije i Fiorentine.

20:04

57' Olimpijakos vodi 3:0!

Fenerbahče tone sve dublje u Pireju.

Čikinjo završava novu sjajnu akciju Olimpijakosa, koji sada ima ogromnu prednost.

19:55

50' Olimpijakos nastavlja da ređa šanse

Livaković je spasao turski tim odbranom posle šuta Fortunisa.

Fenerbahče mora pod hitno nešto da promeni.

19:52

Nastavljene su obe utakmice

U Pireju sa nešto većim zakašnjenjem, zbog velike nadoknade u prvom poluvremenu.

19:51

19:31

U Pireju čak pet minuta nadoknade

Razlog je povreda Ostervoldea u samom finišu prvog dela.

19:30

Kraj prvog poluvremena na "Doson areni".

Bez pravih uzbuđenja u duelu Viktorije i Fiorentine.

19:20

40' Čekamo neka ozbiljnija dešavanja u Češkoj

Osim one šanse Vidre iz sredine prvog poluvremena, nema puno uzbuđenja.

19:18

19:15

32' Olimpijakos stiže do 2:0!

Strelac je Stevan Jovetić, posle još jedne majstorske asistencije Fortunisa.

19:12

25' Fiorentina nešto konkretnija, ali bez učinka

Utakmica u Plzenju protiče u velikoj borbi na sredini terena i sa dosta, čini se, previše grube igre.

19:10

24' Prva velika šansa u Plzenju

Imao je domaći tim, ali je šut Mateja Vidre prohujao pored leve stative.

19:05

18' Kao da je Olimpijakos "primirio" meč golom

Malo šta se dešava na "Karaiskaki" stadionu posle vodećeg pogotka Fortunisa.

18:54

9' Olimpijakos vodi!

Iako ništa domaći nisu prikazali, jedan šut Kostasa Fortunisa je promenio celu sliku.

Sa oko 20 metara je matirao Dominika Livakovića i doneo prednost domaćima.

18:52

7' Miran početak oba susreta

U Pireju je nešto konkretniji Fenerbahče, ali još uvek je početak.