Fudbal 27

10.4.2024.

22:52

Novi spektakl o kom će se pričati – Barsa tukla PSŽ u Parizu!

Fudbaleri Barselone savladali su Pari Sen Žermen u gostima rezultatom 3:2 (1:0) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Dva velika rivala priredili su novi epski spektakl i dokazali da najbolji evropski fudbal uvek ima šta novo da ponudi.

Nakon vatrometa Reala i Sitija, odnosno, Arsenala i Bajerna, PSŽ i Barsa su igrali muški i često spuštenih gardova, što je donelo pet golova.

Prvih pola sata nije nagoveštavalo takav rasplet, jer je PSŽ krenuo ofanzivno, a onda u jednom momentu Barsa uzvratila udarac sa par šansi i izbijenom loptom sa gol-linije Nuna Menteša.

Ali je onda Rafinja u 37. minutu uspeo da realizuje jednu od polukontri Katalonaca i da iskoristi kiks Donarume.

PSŽ, praktično, nije pokazao ništa na ovoj utakmici do 48. minuta, a onda je dva puta u tri minuta pokazao šta zna.

Najpre je Usman Dembele posle dobrog driblinga zakucao loptu u mrežu bivšeg kluba i prilično burno proslavio svoj pogodak.

A onda, samo 100-ak sekundi kasnije, kompletiran je preokret Parižana.

Vitinja je bio strelac posle još jedne sjajne akcije PSŽ-a, a usled ozbiljno uzdrmane i grogirane odbrane Barse.

Stadion je eruptirao, a tribine se usijale. Međutim, iz nekog razloga "sveci" nisu nastavili da igraju na taj način.

Svesno ili nesvesno, povukli su se i prepustili sredinu Barsi, koja je to umela da kazni. Ponovo.

Igrao se 62. minut kada je Rafinja, posle prelepe asistencije rezerviste Pedrija, uspeo iz prve da pogodi mrežu Donarume za 2:2.

Novo izjednačenje potrajalo je tek 15-ak minuta, jer smo u 77. videli novi preokret.

Barsa je tada stigla do pobedonosnog gola i to preko još jednog rezerviste, štopera Kristensena, kome je to bio prvi kontakt sa loptom na meču.

Glavom je nadskočio sve čuvare, mada se mora priznati da je na petercu neshvatljivo ostao usamljen i tako je doneo veliku prednost Ćavijevom timu pred revanš za šest dana.

Sva dešavanja iz prestonice Francuske i Španije pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

23:00

Hvala što ste i ove večeri bili uz B92.sport.

22:55

Au, kakav kraj u Madridu!

Brandt je pogodio prečku u 96. minutu i tako propustio priliku da ostavi Borusiju neporaženom.

Posle svega što smo videli i uraganskih sat vremena Atletiko Madrida, na kraju su domaći imali puno sreće.

22:52

Kraj u Parizu!

Barsa na svoj "Monžuik" nosi prednost od 3:2 posle još jednog epskog spektakla u Ligi šampiona.

22:48

Još minimum četiri minuta u Parizu

Toliko iznosi nadoknada vremena.

22:36

82' Vraća se Dortmund!

Uz dosta sreće Sebastijan Ale je uspeo da smanji na 2:1 u Madridu.

To daje veliku nadu "milionerima" pred revanš na svom stadionu.

Atletiko je kažnjen zbog pristupa u drugom poluvremenu.

22:35

77' Barsa opet vodi!

Auuu, kakav meč! Novi spektakl!

Kristensen, tek što je ušao, postiže gol glavom za 2:3.

Nedopustivo je ostao sam na petercu, ali to je PSŽ poslednjih godina...

22:30

72' Dortmund ne uspeva da uzvrati Atletiku

Vrlo slaba utakmica "milionera" u Madridu.

22:21

62' Barsa izjednačila prelepom akcijom!

Tek što je ušao u igru, Pedri je prelepo proigrao Rafinju, a on iz prve poslao loptu iza leđa Donarume.

Drugi gol Brazilca za 2:2 u Parizu.

22:11

Najpre gol Dembelea za 1:1

22:11

A onda Vitinja za 2:1

22:09

50' Kakav preokret PSŽ-a!

Dva gola za tri minuta, PSŽ je od minusa stigao do prednosti.

Vitinja je strelac gola za 2:1 na "Parku prinčeva".

22:07

48' Izjednačenje!

Dembele je pocepao mrežu Barselone, svog bivšeg kluba, a onda burno proslavio pogodak.

Nešto što se ne viđa tako često.

21:56

21:49

21:49

21:47

Poluvreme na oba stadiona

Atletiko je bio veoma siguran i ubedljiv protiv Borusije, dok Barsa pomalo iznenađujuće vodi u Parizu.

To samo može da znači još uzbuđenja u drugom poluvremenu.

21:44

43' Jan Oblak čuva Atletiku prednost

Vrlo dobra intervencija slovenačkog golmana posle udarca Ijana Matsena.

21:41

Gol Lina

21:41

Gol Rafinje:

21:37

37' Barsa vodi u Parizu!

Strelac je Rafinja, posle prelepog centaršuta Jamala sa desne strane.

Donaruma je ispao i Rafinja pogodio mrežu ispred koje nije bilo golmana.

21:36

32' Atletiko razbija Dortmund

Ponovo iz visokog presinga Atletiko stiže do gola.

Ovog puta Humels i Šloterbek su početnički reagovali, a domaći to iskoristili da odmah kazne.

Grizman je proigrao Lina, a on lako zatresao mrežu za 2:0.

21:28

28' PSŽ traži penal, ali dobija ofsajd

Kilijan Mbape je natrčao na odbitak i bio fauliran, ali se ipak aktivirao iz nedozvoljene pozicije.

Da nije bilo tako, ovo bio bio siguran penal za Parižane.

21:23

23' Opet preti Barsa, Donaruma brani

Rafinja je tukao sa distance, po zemlji, ali je Italijan to ukrotio.

Biće novi korner za Barselonu, koja je sve opasnija.

21:20

20' Uh, opasna Barselona!

Veliki pritisak izvršili su gosti, Donaruma je loše procenio loptu, Levandovski šutirao glavom, a Mendeš u poslednjem trenutku izbacio loptu sa gol-linije.

U nastavku je Jamal tukao, ali je izborio samo korner.

21:16

15' PSŽ pritiska Barselonu

Izveo je već treći korner, ali promene rezultata još uvek nema.

21:14

Ovako je Atletiko poveo:

21:11

EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

21:06

5' Prvi do gola stiže Atletiko Madrid!

Strelac je Rodrigo de Pol, koji je iskoristio veliku grešku igrača Dortmunda i uz uraganski pritisak došao do lopte, a onda i realizacije.

21:00

Krećemo!

Neka budu spektakli makar približni onima od utorka uveče, i bićemo počastvovani.