Nova vest
Fudbal 1

6.5.2025.

10:22

Real na udaru – reagovala UEFA!

Evropska fudbalska unija (UEFA) donela je odluku da kazni Real Madrid zbog rasističkih povika navijača tokom utakmice četvrtfinala Lige šampiona protiv Arsenala, koja je odigrana 8. aprila na stadionu "Emirejts".

Autor:B92.sport

B92.sport
Real na udaru – reagovala UEFA!
Profimedia

Disciplinska komisija UEFA nakon istrage utvrdila je neprikladno ponašanje dela gostujućih navijača, što je rezultiralo sankcijama za španskog giganta.

Real Madrid će morati da plati novčanu kaznu u iznosu od 15.000 evra "zbog nepriličnog ponašanja navijača i rasističkih povika koji su se čuli sa dela tribine namenjene gostima", navodi se u obrazloženju UEFA.

Pored finansijske sankcije, uvedena je i uslovna kazna: ukoliko se sličan incident ponovi u narednih godinu dana, navijačima Reala biće zabranjeno prisustvo na jednom gostovanju u evropskim takmičenjima.


Podeli:

Komentari 1

Podeli:

Lige petice

Englezi optužili sudiju

Fudbalski savez Engleske optužio je bivšeg premijerligaškog sudiju Dejvida Kuta zbog izjava o bivšem treneru Liverpula Jirgenu Klopu, u video snimku koji je objavljen na društvenim mrežama.

B92.sport

23:45

2 h

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu