Nakon 1:1 u Dortmundu, nemački tim je posle preokreta slavio na severu Francuske (2:1) i tako zakazao okršaj sa Barselonom.
Strelac za Lil bio je Džonatan Dejvid u petom minutu, dok su za goste pogađali Emre Džan iz penala u 54, odnosno Maksimilijan Bajer u 65. minutu.
Utakmica na stadionu "Pjer Moroj" bila je sušta suprotnost onoj na "Vestfalenu" prošle sedmice, kada su rivali bili oprezni.
Tanjug/AP Photo/Michel Euler
Ovaj susret otvoren je ekspresnim golom domaćih, a strelac u petom minutu bio je Džonatan Dejvid.
Ismaili je nakon oduzete lopte probio po levoj strani, pronašao je Dejvida u šesnaestercu, koji je savladao Gregora Kobela, kome je lopta prošla kroz noge.
Ubrzo je tim Nika Kovača uzvratio i dobrano se ispromašivao pred golom sjajnog Lukasa Ševalijea.
Prvi je probao Julijan Rjerson, da bi potom zicer imao Paskal Gros. Ševalije je kačio loptu, koju je sa gol-linije izbacio Ribeiro.
Ševalije je uskoro još jednom morao da interveniše posle šuta Rjersona, da bi u 20. minutu Dortmund ostao zatečen kako nije uspeo da izjednači.
Ševalije je najpre odbranio pokušaj Julijana Branta glavom, potom i zicer Serua Girasija, da bi Brant ubrzo još jednom šutirao, ali je Benžamen Andre uspeo da reaguje na gol-liniji.
Usledio je nešto mirniji period, a onda i velika šansa za Lil posle duže vremena. Kapiten Andre je iz odlične pozicije glavom šutirao samo pored gola.
Do pauze, Dortmund je u nadoknadi pretio preko Grosa, koji se ubacio iz drugog plana, sačekao centaršut Antona, a onda glavom prebacio loptu iznad prečke.
"Milioneri" su jako otvorili nastavak, pritiskali su i to im se isplatilo u 52. minutu, kada je sudija Sandro Šerer pokazao na belu tačku.
Tanjug/AP Photo/Michel Euler
Neoprezan je bio Toma Menije, koji je srušio Girasija, a siguran realizator penala u 54. minutu bio je Emre Džan.
"Pucalo" je na severu Francuske i u nastavku, a Hakon Arnar Haraldson je sa distance snažno šutirao i na muke stavio Kobela.
Usledilo je i nekoliko dobrih šansi pred golom Ševalijea. Najpre prečka Karima Adejemija, a onda i pokušaj glavom Maksimilijana Bajera.
Upravo je Bajer sjajno pogodio u 65. minutu. Fino se namestio, a onda uputio neodbranjiv udarac pod prečku, za potpuni preokret gostiju.
Tanjug/AP Photo/Michel Euler
Lil je krenuo ubrzo u završni pritisak, a veliku šansu u 79. minutu imao je Dejvid, koji je sa ivice peterca i dodavanja Haraldsona šutirao pravo u Kobela.
Imao je kasnije Čuba Akpom priliku, potom i Girasi na drugoj strani u nadoknadi, da bi susret na kraju završen pobedom Dortmunda od 2:1.
Pobednik će u četvrtfinalu igrati protiv Barselone, koja je sa ukupnih 4:1 eliminisala Benfiku.
Tok meča sa stadiona "Pjer Moroj" mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Liga šampiona, revanši 1/8 finala:
Sreda:
Lil – Dortmund 1:2 (ukupno 2:3)
21.00 Arsenal – PSV
21.00 Aston Vila – Klub Briž
21.00 Atletiko – Real Madrid
Prema rečima doskorašnjeg pomoćnika u Partizanu Đozepa Marije Iskijerda, Đoan Penjaroja bi naredne nedelje trebalo da bude zvanično predstavljen kao novi trener crno-belih.
Vreme je za pravo afričko ludilo, pošto će na fudbalskom meniju od 21. decembra pa do 18. januara, a domaćin predstojećeg Afričkog kupa nacija je Maroko.
Fudbaleri Barselone demonstrirali su spektakularan fudbal u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona, potukli Borusiju Dortmund 4:0 i sa obe noge zakoračili u narednu rundu.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Danske vlasti su objavile izveštaj vojne obaveštajne službe u kojem se navodi da je Rusija tokom 2024. i 2025. izvela sajber napade na infrastrukturu i sajtove u toj zemlji, a takođe se otkrivaju i novi slučajevi koji ranije nisu prijavljeni, prenosi danas AP.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar