Milanski tim stakao je lepu prednost pred revanš na "Đuzepe Meaci" za šest dana, a ekipa Simonea Inzagija mogla je sve da reši, da je u 64. minutu realizovala penala za 3:0.
Međutim, Pjotr Zjelinski nije uspeo da iskoristi kazneni udarac, njegov šut odbranio je golman Fejenorda i tako ostavio nadu svom timu u drugom meču koji će se igrati u Milanu.
U veoma izjednačenom duelu, Inter je otpor rivala slomio u 38. minutu, kada je Markus Tiram prekinuo uspavanku i glavom pogodio za 1:0.
Sofascore
Tim rezultatom otišlo se na pauzu, a taman kad je nastavak meča opet dobio tok uspavanke, Inter je još jednom iskoristio svoju šansu i poveo 2:0.
Igrao se 50. minut kada je Lautaro Martinez duplirao prednost. Pronašao je prostor u kaznenom prostoru, došao je do pasa koji je poslao Piotr Zjelinski i spakovao je loptu u gornji desni ugao.
Nije Fejenord ni tada odustajao, a sjajnu priliku da uhvati priključak imao je u 56. minutu
Sjajna akcija domaćina išla preko leve strane, ali Moder se nije najbolje snašao nije bio precizan.
Udarac mu je završio na prečki, a ko zna kakav tok meča bismo dobili da je bio za nijansu precizniji.
Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
Samo nekoliko minuta kasnije, mogla je da domaće stigne nova kazna, jer je posle VAR konsultacije potvrđeno da je Mičel faulirao Tirama, što je bio potez za penal.
Zjelinski je preuzeo odgovornost, ali ništa od 3:0, kojim bi verovatno sve bilo gotovo.
Ostao je na snazi rezultat 2:0, a revanš meč igra se 11. marta u Italiji.
Pobednik ovog dvomeča u četvrfinalu Lige šampiona igraće sa boljim iz duela Bajer - Bajern.
Sva dešavanja iz Roterdama mogli ste da pratite u LIVE BLOGU na B92.sport.
U sredu se u pojavila spekulacija da bi Kosta Kondić, košarkaš Dubaija, mogao da pojača Partizan u narednoj sezoni. Međutim, ubrzo je stigla reakcija koja to demantuje.
Derbi prve večeri 6. kola Lige šampiona igrao se nesumnjivo na stadionu "Đuzepe Meaca" u Milanu, ali su se tom meču radovali svi izuzev samih igrača Intera i Liverpula.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Jedan od glavnih razloga dolaska Pokuševskog u Partizan je Željko Obradović. Legendarni trener je u međuvremenu napustio Humsku. "Mislim da on nije zaslužio onako da ode kao veličina, kao čovek, kao trener", rekao je Aleksej.
Dešavanja u Fudbalskom klubu Partizan prethodnih meseci dosegla su granice bizarnosti, jer odluke koje se donose, nije preterivanje, nadmašuju i haos koji je za sobom ostavila prethodna uprava.
Najveće promene očekuju se u enterijeru, gde će luksuzna limuzina dobiti potpuno novi kokpit inspirisan modelom BMW iX3, sa modernim digitalnim rešenjima i naprednom tehnologijom.
Iran je na listu potencijalnih meta stavio kancelarije i imovinu velikih američkih tehnoloških kompanija koje posluju u regionu, preneli su iranski državni mediji.
Google je nedavno najavio uvođenje novih funkcija za produktivnost zasnovanih na veštačkoj inteligenciji unutar svojih aplikacija, koje će od sada koristiti Gemini za određene zadatke.
Novi Android telefoni i drugi slični uređaji uskoro će dobiti značajno ubrzanje performansi. Google je objavio detaljno objašnjenje kako će se to postići.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar