Aktuelni prvak Evrope je bio bolji u "Madrilenju", koji su obeležili lepi golovi na stadionu "Santjago Bernabeu".
Za Real su pogađali Rodrigo u četvrtom i Brahim Dijas u 54. minutu, dok je jedini strelac za "jorgandžije" bio Hulijan Alvares u 32. minutu susreta.
Manje-više egal meč viđen je u Madridu ove večeri. Atletiko jeste poražen, ali i te kako ima čemu da se nada pred revanš na "Vanda Metropolitano" stadionu naredne srede.
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Rodrigo je na početku utakmice predstavljao pravu noćnu moru za Atletiko, pre svega za Havija Galana.
Upravo je po toj desnoj napadačkoj strani domaćih i pao prvi gol na susretu, već u četvrtom minutu.
Federiko Valverde je poslao odličnu loptu iza leđa Galana, Rodrigo je pobegao, ušao u sredinu i onda preciznim i snažnim udarcem levom nogom savladao Jana Oblaka.
Poljuljani Galan je nekoliko minuta kasnije još jednom ispao, potom sa leđa srušio Rodriga u kaznenom prostoru, ali mu je sudija Klemon Turpan progledao kroz prste.
Real je bio dominantan u uvodnoj fazi meča, a praktično siguran gol Vinisijusa Žuniora odličnim blokom ubrzo je sprečio Hose Marija Himenes.
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Malo po malo, tim Dijega Simeonea oslobađao se pritiska, pretio Tibou Kurtoi, a čist gol u 27. minutu sprečio je kapiten Valverde.
Atletiko je do izjednačenja stigao u 32. minutu. Prelep pogodak postigao je Hulijan Alvares – sjajan šut sa leve strane iskosa u dalji ugao Kurtoe, koji se izdužio koliko je mogao, ali spasa nije bilo.
Argentinac je tako uspeo da utiše protivničke navijače, ali i igrače, pa su i napadi Reala do poluvremena malo utihnuli.
Zabrinjavali su gosti Real i na startu nastavka, a Rodrigu de Polu falio je dobar prijem da ozbiljnije ugrozi Kurtou posle centaršuta Galana.
Pravo niotkuda domaćin je opet poveo u 54. minutu, nakon minijature omalenog Brahima Dijasa.
Promešao je Himenesa, tu je bio i Pablo Barios, ali samo kao statista, koji je gledao odličan udarac po zemlji u dalji ugao Oblaka.
Imao je ubrzo Atletiko dve solidne prilike preko Grizmana i Himenesa, ali je Kurtoa ostao nesavladan, baš kao i Oblak na drugoj strani nakon pokušaja Ferlana Mendija.
Finiš susreta nije bio tako buran kao što se možda očekivalo i kao da su oba tima bila zadovoljna postojećim rezultatom.
Real je nadoknadi bio blizu trećeg pogotka, ali je Markos Ljorente sprečio gol Vinisijusa, da bi akciju okončao Luka Modrić, udarcem pravo u Oblaka.
Tok mečeva mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Težak poraz Fenerbahčea od Olimpijakosa u polufinalu Fajnal-fora u Atini (79:61) ostavio je dubok trag na ekipu iz Istanbula, ali i izazvao reakciju trenera Šarunasa Jasikevičusa, koji nije krio nezadovoljstvo ni igrom svog tima ni celokupnom organizacijom.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Prema navodima nemačkih medija, BMW je obavestio dilere da tokom juna neće imati dovoljno "manjih" felni za proizvodnju, pa kupcima nudi prelazak na veće 19-inčne točkove.
Iako tržište favorizuje SUV modele, u Lexusu veruju da luksuzne limuzine i dalje imaju svoje mesto, a novi ES trebalo bi da bude dokaz da klasičan sedan još nije rekao poslednju reč.
Kompanija Meta pokrenula je novu aplikaciju koja služi kao "prostor namenjen razgovorima unutar Facebook grupa". Zove se Forum, a nije bilo nikakve zvanične najave ili posebne promocije.
Italijanska policija sprovela preko 100 pretresa i zaplenila servere popularne piratske mreže Cinemagoal koja je krala sadržaj sa Netflix-a i Disney+ platforme.
Komentari 31
Pogledaj komentare Pošalji komentar