Konačni put ka Minhenu biće poznat u petak nakon žreba u Nionu koji je po tradiciji u podne.
Plej-of runda nam je donela nekoliko senzacionalnih rezultata, pre svega Real je "počistio" Mančester siti, a ispala su sva tri italijanska predstavnika u ovoj rundi – Juventus, Milan i Atalanta.
Prijatno su iznenadile ekipe iz zemalja Beneluksa – PSV, Fejenord i Klub Briž, koji su bili upravo "dželati" gigantima iz Serije A.
Ono što je sigurno, već u osmini finala nas čeka nekoliko potencijalni "bombi".
Mogući su dueli Real Madrid – Atletiko Madrid ili Atletiko – Bajern kao i Barselona – PSŽ.
U osminu finala su se direktno iz ligaške faze plasirali Liverpul, Barselona, Arsenal, Inter, Atletiko, Bajer Leverkuzen, Lil i Aston Vila.
Pridružili su im se Borusija Dortmund, PSŽ, Real Madrid, PSV Ajndhoven, Fejenord, Klub Briž, Bajern Minhen i Benfika.
U petak u Nionu će se žrebati parovi osmine finala, potom četvrtfinala i polufinala, a parovi su već delimično predodređeni.
Primera radi, timovi koji su bili prvi i drugi u ligaškoj fazi, igraće sa pobednicima dvomeča plej-ofa u kojima su se sastajale ekipe od 15. do 18. pozicije.
Ekipe koje su bile treća i četvrta, igraće sa pobednicima mečeva baraža u kojima su bili klubovi sa 13, 14. 19. i 20. pozicije.
Direktni učesnici osmine finala će biti nosioci na žrebu, četiri para uparena na osnovu pozicije u ligaškom delu (1. i 2. su Liverpul i Barselona, 3. i 4. su Arsenal i Inter, 5. i 6. su Atletiko i Bajer, a 7. i 8. su Lil i Aston Vila). a dobiće rivale koji su im već delimično predodređeni na prethodnom žrebu.
Tako će Barsa igrati sa PSŽ-om ili Benfikom, Atletiko sa Realom ili Bajernom, a Real sa Atletikom ili Bajerom.
Sofascore
Žrebanje nastavka LŠ će se vršiti iz četiri bubnja u kojima će biti po jedan par nosilaca na osnovu ligaškog plasmana.
Prvo će se izvlačiti 7/8, potom 5/6, zatim 3/4 i na kraju 1/2.
Loptica se izvlači iz bubnja koji sadrži dva odgovarajuća tima (npr. timovi rangirani 7. i 8.) i otvara se da bi se otkrilo ime tima.
Prva ekipa izvučena iz ovog bubnja postavlja se na rezervisano mesto na levoj strani "kostura".
Drugi nosilac u paru se zatim izvlači i otkriva, i dodeljuje mu se odgovarajuće rezervisano mesto na desnoj strani "kostura".
Ista procedura je za sva ostale ekipe, a nosioci će prvi meč osmine finala igrati u gostima.
Kako će izgledati žreb četvrtfinala?
Žrebom se određuje koja će ekipa biti domaćin u prvoj utakmici, a koja u revanšu, pošto su svi mogući rivali poznati do finala.
Četiri bubnja će se koristiti i za ovo žrbanje, dva za levu stranu "kostura" i dva za desnu stranu.
Svaki bubanj sadrži dve lopte koje predstavljaju pobednike u osmini finala na odgovarajućoj strani "kostura".
Prvi bubanj na levoj strani "kostura" sadrži papire sa oznakom "R16 Pobednik 1" i "R16 Pobednik 2", a drugi bubanj na levoj strani sadrži "R16 Pobednik 3" i "R16 Pobednik 4".
Prvi bubanj sa desne strane će sadržati papire sa oznakom "R16 Pobednik 5" i "R16 Pobednik 6" i na kraju "R16 Pobednik 7" i "R16 Pobednik 8" u drugom bubnju sa desne strane.
Izvlačenje počinje mešanjem i izvlačenjem loptica postavljenih u prvi bubanj na levoj strani "kostura".
Prva izvučena loptica iz ovog bubnja označava ekipu koja će prvi meč četvrtfinala igrati kod kuće, a druga loptica, tim koji će igrati revanš kod kuće.
Postupak se ponavlja sa preostalim bubnjevima da bi se dobili četvrtfinalni parovi.
Za ovo izvlačenje su pripremljena dva bubnja, jedan za levu stranu "kostura" sa kuglicama koje sadrže papire označene sa "QF Pobednik 1" i "QF Pobednik 2", a jedan za desnu stranu "kostura" sa "QF Pobednik 3" i "QF Pobednik 4".
Izvlačenje počinje mešanjem i izvlačenjem loptica postavljenih u bubanj za levu stranu "kostura".
Prva izvučena loptica označava tim koji će prvi meč polufinala na levoj strani igrati kod kuće, a drugom lopticom tim koji će revanš igrati kod kuće.
Postupak se ponavlja sa preostalim bubnjem da bi se dobili polufinalni parovi.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Disciplinska komisija Evropske nogometne federacije (UEFA) kaznila je minhenski Bajern sa 116.000 evra i delimičnim zatvaranjem stadiona za sledeću domaću utakmicu Lige šampiona.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Alvaro Arbeloa se nije proslavio na debiju na klupi Real Madrida, velikan je u osmini finala Kupa kralja ispao od Albasetea, ali mladi trener je izgleda spreman da ekipi ponudi nešto novo dok obavlja funkciju privremenog trenera.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar