Aktuelni šampion otvorio je novu NFL sezonu pobedom nad najvećim rivalom Dalas Kaubojsima sa 24:20.
Džejlen Hurts je odigrao na MVP nivou i predvodio Iglse sa dva istrčana tačdauna i 152 bačene jarde.
Jedan TD od deset jardi istrčao je i Sakvon Barkli, iako konačnih 60 jardi zvuči slabašno u poređenju sa 2.000 iz prošle sezone.
Hurts je "cepao" odbranu Kaubojsa koja je odigrala prvi meč bez Majke Parsonsa otkako je trejdovan u Grin Bej pre nekoliko dana, istrčavši TD od četiri i osam jardi.
QB Iglsa je jedan TD proslavio bacivši loptu na tribine i slegnuvši ramenima, slično kao njegov prijatelj i mentor Majkl Džordan, koji je dobio veliki aplauz kada se pojavio na velikom ekranu.
"Da, imate posebnog gosta, posebnog prijatelja u publici – postoji samo jedna stvar koju možete da uradite, a to je da pobedite", rekao je Hurts.
S druge strane, Džavonte Vilijams je takođe istrčao dva tačdauna, Dak Preskot bacio 188 jardi, od čega 110 za Sidija Lamba, koji je stigao do 500. hvatanja u karijeri (drugi najmlađi u istoriji).
Iglsi su odoleli Kaubojsima iako su na samom startu utakmice ostali bez temperamentne zvezde defanzivca Džejlena Kartera, jer je pljunuo Preskota.
Usledio je i neobičan prekid meča od čak sat vremena zbog grmljavine, a Iglsi su pobedu izvojevali nateravši Preskota na nekompletan pas u četvrtom pokušaju za tri jarde na manje od dva minuta pre kraja meča.
"Večeras su se dogodile neke čudne okolnosti", rekao je trener Iglsa, Nik Siriani.
Prvi vikend se nastavlja duelom Los Anđeles Čardžersa i Kanzas siti Čifsa u subotu od 2 ujutru po našem vremenu u Sao Paulu.
Ostale utakmice igraju se u tradicionalnim terminima – nedelja popodne, nedelja veče, ponedeljak veče.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar