Nova vest
Borilački sportovi 0

3.3.2025.

14:13

Bronza za Srbiju u Tirani

Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Ali Arsalan osvojio je bronzanu medalju na renking turniru u Tirani u kategoriji do 72 kilograma.

Autor:B92.sport

B92.sport
Bronza za Srbiju u Tirani
Rvački savez Srbije

U saopštenju Rvačkog saveza Srbije se navodi da je Arsalan uprkos veoma teškom žrebu uspeo da dodje do odličja, a na putu do bronze u prvom kolu je eliminisao Madjara Levantea Lavaija.

Srpski reprezentativac je potom poražen u osmini finala od Jurija Lomadzea iz Gruzije, ali je u repasažu tehničkim tušem bio bolji od Litvanca Kristupasa Sleive, da bi u odlučujućem meču savladao Otura Abuladzea iz Gruzije sa 4:3 i zasluženo stigao do medalje.

Na turniru u glavnom gradu Albanije učestvovala su još trojica srpskih rvača. Aleksa Ilić I Aleksandar Komarov zauzeli su peto mesto, dok je Sebastijan Nadj eliminisan u prvom kolu.

RSS podseća da je ovo treća medalja za srpske rvače na renking turnirima od početka sezone, pošto je u Zagrebu zlato u grčko-rimskom stilu osvojio Georgi Tibilov, a bronzom se u slobodnom stilu okitio Azamat Tuskaev.

Rvačku reprezentaciju Srbije od 7. do 13 aprila očekuje nastup na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj.

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Apps

Rampa za "jabuku"

Apple ima novi AI alat pod nazivom Writing Tools, koji omogućava korisnicima da preprave tekst u aplikacijama pomoću veštačke inteligencije. Međutim, kod Mete ovog alata nema.

Cult of Mac

8:15

4 h

Novo Sport Video Menu