Nova vest
Logo
Borilački sportovi 1

8.3.2026.

7:00

Strah i trepet – Oliveira je ponovo šampion!

Brazilski UFC borac Čarls Oliveira je zaradio BMF šampionski pojas.

Autor:B92.sport

B92.sport
Strah i trepet – Oliveira je ponovo šampion!
Sean M. Haffey / Getty images / Profimedia

UFC je organizovao spektakularnu borbu između Čarlsa Oliveire i Maksa Holoveja za čuveni BMF (Baddest motherfu**er) šampionski pojas.

Posle pet rundi u kojima je Oliveira dominirao, možemo reći da je "Du Bronks" zapravo taj koji je najčvršći, najopasniji i najza***aniji UFC borac na planeti.

Oliveira je jednoglasnom odlukom sudija pobedio Holoveja i zaradio BMF pojas.

Što se tiče same borbe, svih pet rundi je proteklo identično – Oliveira drži distancu, čeka da Holovej reaguje i otvori kukove, a onda ide na rušenje i u parteru kontroliše situaciju.

Zadavao je Oliveira i neke malo jače udarce rukama, ali je uglavnom sve kontrolisao na zemlji. Interesantno, u poslednjih desetak sekundi je prihvatio čuveni izazov pesničenja sa Holovejem i njih dvojica su imala kratku razmenu.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu