Do srebrne medalje stigli su Boban Nikolić, Lazar Stupar, Lidija Abazovski, Teodora Vidić i Nevena Stefanović, a bronze su osvojili Đorđe Savić, Damir Sejdija, Danijel Memedovski, Manojlo Đurić, Aleksandar Menković, Marko Šimpraga, Saida Bukvić i Saška Krstić.
Za najboljeg takmičara u ringovnim disciplinama na EP u Atini proglašen je Nikola Filipović.
"Ostvarili smo zaista zavidan rezultat. Moram da istaknem da smo imali ukupno izborenih devet finala, ali su nažalost ostalim našim reprezentativcima zlatne medalje za trunku izmakle", rekao je Filipović.
"Imali smo mnogo dobru energiju unutar reprezentacije i to je bilo vidljivo na svakom koraku. Pripreme su bile nikad bolje i svi ljudi iz Saveza zaslužuju sve pohvale za uslove koji su nam bili obezbeđeni. Takođe, treneri su nam bili prava podrška, dobre saveti i sve nophodne informacije o rivalima smo dobijali pravovremeno. Moram da pohvalim i sve kolege iz nacionalnog tima, jer su nikad spmniji došli na pripreme. Maksimalno ozbiljno su shvatili sve ovo pa zato i rezultat nije mogao da izostane", dodao je Filipović.
On je izjavio da je počastvovan što je proglašen za najboljeg borca na EP u ringovnim disciplinama.
"Radio sam tri meča, jedan je završen uz težak nok-daun, a prestala dva teškim nokautima. Iz tog razloga moglo je i da se očekuje da ću dobiti trofej za najboljeg borca. Osećaj je zaista neverovatan, bio sam počastvovan, i to je svakako nešto što sigurno prija svakom sportisti", konstatovao je Filipović.
Selektor kik-boks reprezentacije Srbije Siniša Vladimirović istakao je veliko zadovoljstvo ostvarenim rezultatima s obzirom da je na EP ukupno učestvovalo 982 takmičara iz 41 zemlje.
"Evropski šampionat je bio veoma jak, sa mnogo kvalitetnih boraca. Selekcije Ukrajine, Turske i Poljske su tradicionalno imale veliki broj izvanrednih takmičara. I svi ostali su došl maksimalno spremni, pogotovo u disciplini K1, jer je ovo prvenstvo u mnogim kategorijama bilo i izborno takmičenja za predstojeće Svetske igre koje će se održati u Kini", rekao je Vladimirović.
On je potom detaljnije analizirao učinak reprezentativaca Srbije.
"Svi su ostavili dobar utisak. Ne želim da tražim bilo kakav alibi, ali da smo imali samo malo ravnopravnije suđenje, naš bilans medalja bi bio još bolji. Damir Sejdija i Boban Nikolić su možda i najteže oštećeni, a sudije su se poprilično ogrešile i u mečevima Saide Bukvić i Lazara Stupara. Moram da pohvalio sve naše reprezentativce za zalaganje, ostvarene rezultatima i kako su se borili za svoju zemlju. Nikola Filipović je potvrdio da je izvanredan kik-bokser, dok je Veljko Mićović iskoristio ukazanu šansu, ostavio je sjajan utisak i pokazao da bi mogao da bude nova nada našeg kik-boksa", zaključio je Vladimirović.
Prema poslednjoj izjavi Novaka Đokovića koju je dao posle poraza od Dina Prižmića u Rimu – najbolji srpski teniser nije najoptimističniji kada je u pitanju predstojeći Rolan Garos.
Dvejn Vašington i Arijan Lakić govorili su za medije posle velike pobede Partizana u drugom polufinalnom duelu protiv Crvene zvezde i plasmana u finale ABA lige.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Volvo Cars priprema novi potpuno električni EX60 za modelsku 2027. godinu, a prvi testovi pokazuju da ovaj SUV ubrzava primetno brže nego što navode fabričke specifikacije.
Novi ruski teretni kamion Ural-80 konačno ulazi u ozbiljniju proizvodnju, nakon što je godinama prikazivan samo na sajmovima i specijalizovanim izložbama.
Google donosi korisnicima Androida opciju zbog koje su Apple fanovi godinama hvalili svoj ekosistem - besprekoran kontinuitet i prebacivanje aplikacija sa jednog uređaja na drugi u realnom vremenu.
Mesecima unazad, prevaranti koriste propust koji im omogućava da šalju spam mejlove sa interne Microsoft adrese koja se obično koristi za legitimna obaveštenja o nalozima.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar