Sve je spremno za spektakl: Fjuri protiv Usika i kazne od 10 miliona funti
Tajson Fjuri, britanski bokser je izjavio da bi bilo razumno da je odložio svoj prvi meč za titulu u teškoj kategoriji protiv Oleksandra Usika, što bi Britanca koštalo kazne od 10 miliona funti.
Prvi susret između njih dvojice – uoči subotnjeg revanša – prvobitno je bio zakazan za februar, ali je zbog posekotine iznad Fjurijevog desnog oka pomeren za maj, uz klauzulu da će svaki borac koji dalje odloži borbu biti kažnjen sa 10 miliona funti.
Usik je pobedio u spektakularnoj borbi na poene i postao prvi neprikosnoveni šampion teške kategorije još od Lenoksa Luisa, ali Fjuri veruje da će mu neometana priprema za revanš pomoći da trijumfuje u subotu.
"Ovog puta će biti mnogo lakše," rekao je Fjuri za Sky Sports nakon dolaska u Rijad u ponedeljak.
"Mnogo sam sparingovao i mogao sam da treniram kako treba, dok pre nije bila tajna da nisam mnogo sparingovao, zbog čega je postojala velika briga oko mog posečenog oka. Kada bih razmišljao razumno, možda bih pomerio borbu i koštalo bi me 10 miliona funti, ali nije bitno jer smo sada ovde i odradiću posao u subotu uveče", kaže "Kralj cigana".
Fjuri insistira da se nije opterećivao svojim prvim profesionalnim porazom, tokom kojeg je bio blizu prekida borbe kada je u devetoj rundi primio brojanje.
"Nisam ga uopšte analizirao. Nisam radio nikakvu analizu", rekao je Fjuri.
"Sve što sam uradio jeste da sam uživao u svom životu i živeo, a zatim otišao na još jedan pripremni kamp. I nastaviću da radim isto i posle ove borbe"
Dok Fjuri deluje uveren da će pružiti bolju predstavu u subotu, 36-godišnjak nije isključio mogućnost da njegov protivnik takođe podigne nivo svoje borbe.
Dodao je: "Nisam siguran, znate. Nikada ne možete govoriti u ime drugih ljudi. Usik će uraditi ono što treba da uradi, a ja ću ga videti u subotu uveče za pravu ‘veliku borbu’"
Nekoliko američkih doktora javilo se kako bi prokomentarisalo povredu Nikole Jokića, a svi su saglasni šta su najbolji i najgori scenario za reprezentativca Srbije.
U samom finišu 2025. godine iz Španije stiže iznenađujuća vest – Đerar Pike, odlučio je da se vrati profesionalnom fudbalu, iako je karijeru završio krajem 2022. godine.
Od samog počteka turnira, tačnije od prve utakmice DR Kongo, na mečevima ove reprezentacije najveću pažnju privlači jedan čovek - i on se ne nalazi na terenu.
Britanski bokser Entoni Džošua nalazi se u stabilnom stanju pošto je u ponedeljak povređen u saobraćajnoj nesreći u Nigeriji u kojoj su poginule dve osobe, saopštio je promoter nekadašnjeg svetskog šampiona Edi Hern, preneo je AP.
Dvojica bliskih prijatelja i članova tima Entonija Džošue poginula su u saobraćajnoj nesreći u Nigeriji, u kojoj je povređen i britanski bokser teške kategorije.
U samom finišu 2025. godine iz Španije stiže iznenađujuća vest – Đerar Pike, odlučio je da se vrati profesionalnom fudbalu, iako je karijeru završio krajem 2022. godine.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Aktuelnu sezonu u Superligi Srbije, osim jesenje titule Partizana i posrnuća Crvene zvezde, bez svake sumnje je obeležio Železničar iz Pančeva, kojim kormilari poznato ime – Bojan Šaranov.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Ako koristite Google Chrome kao glavni internet browser, verovatno ste i sami primetili da se poslednjih meseci odgovori veštačke inteligencije sve češće pojavljuju. Postoji način da to isključite.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar